Сьогодні, 8 лютого 2013 р. відбулося засідання Ради суддів України. В ході заходу судді доповнили попередній перелік питань, що виносяться на обговорення чергового XI З'їзду суддів України. Зокрема, до порядку денного внесли питання про звільнення судді Конституційного Суду України Андрея Стрижакачерговість обрання з резерву і кандидатури в резерв членів ВККСУ і відносно обрання трьох членів УСЮ за квотою парламенту.
У свою чергу на засіданні Ради суддів обговорили проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вдосконалення здійснення фінансового контролю і врегулювання конфлікту інтересів".
Метою законопроекту є виконання рекомендацій експертів Європейській Комісії з вдосконалення антикорупційного законодавства в частині встановлення інституціональних основ здійснення фінансового контролю і контролю за дотриманням законодавства по врегулюванню конфлікту інтересів в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, окремих прирівняних до них осіб.
Законопроектом пропонується визначити механізм здійснення фінансового контролю шляхом введення перевірок декларацій про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а також визначення установ, відповідальних за здійснення такого контролю. Запропоновані проектом Закону зміни також спрямовані на вдосконалення положень Закону України "Про принципи запобігання і протидії корупції" за результатами моніторингу його практичного застосування і торкаються:
- обмежень по спільної роботи близьких осіб;
- обмежень відносно осіб, які звільнилися від посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- проведення спеціальної перевірки осіб, що претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- механізму проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів або проектів нормативно-правових актів;
- механізму обнародування відомостей, вказаних в декларації про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру;
- захисту осіб, які повідомили про корупційні правопорушення;
- внесення відомостей в Єдиний державний реєстр осіб, що зробили корупційні правопорушення і надання інформації з нього.
Окрім цього, проектом передбачено деталізувати форму декларації про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру з метою забезпечення можливості виявлення на її основі конфлікту інтересів.
З метою приведення у відповідність з ч. 2 ст. 22 Закони "Про принципи запобігання і протидії корупції" також пропонується внести зміни в ряд законодавчих актів, якими врегульована діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в частині визначення підстав звільнення з роботи/служби осіб, що притягають до відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених вказаним Законом.
Законопроект пройшов експертизу Ради Європи, за результатами якої отримав позитивні виводи і при цьому висловлені рекомендації враховані в документі.