Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кивалов хоче з трьох законопроектів про вищу освіту сліпити один

8 лютого 2013, 17:49
174
8
Автор:
Реклама

7 лютого 2013 року в Києві відбулося чергове засідання Ради представників юридичних вищих учбових закладів і наукових установ, члени якого представляють усі регіони України. Основним питанням порядку денного було обговорення проектів нової редакції Закону "Про вищу освіту".

Як відомо, у ВР зареєстровано три законопроекти "Про вищу освіту" (№1187, №1187-1, №1187-2). Перший з них був зареєстрований у кінці грудня минулого року, авторами якого є народні депутати Г. Калетник, С. Кивалов, Н. Сорока. Пізніше були внесені ще два альтернативні проекти: один за підписами А. Яценюка, О. Тягнибока і В. Кличка, інший - зареєстрував народний депутат В. Балога.

С. Кивалов виділив ключові його положення проекту №1187. Це, по-перше, можливість залишати студента на повторне навчання; по-друге, самостійне розпорядження внз зароблених засобів, що дасть можливість вирішити багато існуючих проблем; по-третє, законопроект передбачає зміну управління майном внз : воно знаходитиметься на праві господарського введення, а не на праві оперативного управління як було раніше. Окрім цього, пропонується встановлення додаткових гарантій по землекористуванню учбових закладів, що накладає заборону на вилучення земельних ділянок без згоди внз, як землекористувача.

Однією з найважливіших змін є те, що в якості альтернативи до ВНО знань для абітурієнтів, які планують здобувати освіту за рахунок физ- і юрособ, з'являється можливість складання іспитів (співбесіда) в самому внз. Особлива увага приділена питанням розширення можливостей і повноважень студентського самоврядування, які охоплюють дуже широкий спектр, аж до узгодження призначення заступника декана факультету, заступника директора інституту, проректора, які відповідають за роботу із студентами.

"Я вірю в щире бажання усіх авторів цих трьох законопроектів "Про вищу освіту" змінити ситуацію на кращий. Тому пропоную в другому читанні узяти те краще, що є в альтернативних проектах, і відшліфувати недоліки"- підсумував С. Кивалов.

Директор Інституту законодавства ВР Олександр Копыленко звернув увагу колег на один "небезпечний" момент декількох статей альтернативного проекту, яким пропонується створити Національну комісію регулювання освіти і науки, фактично як альтернативу міністерству, чим, за його словами, на рівні закону закладається ненормальна конкуренція (детальніше про проект № 1187-1 читайте в матеріалі ЮРЛИГИ -Проект закону про вищу освіту: версія 2.0).

Юрій Шемшученко, директор Інституту держави і права ім. В. Н. Корецкого висловив побажання, щоб, допрацьовує проект № 1187, конкретніше були зафіксовані критерії, і розкрито само поняття "магістрату".

Рада представників юридичних вищих учбових закладів і наукових установ своїм рішенням одностайно підтримав законопроект № 1187. Крім того, було вирішено створити робочий гурт для підготовки відповідних пропозицій в якості поправок народними депутатами при підготовці до розгляду проекту Закону "Про вищу освіту" до другого читання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини