В результаті проведеної реформи 2010г. Верховний Суд України втратив повноваження суду касаційної інстанції і став обмеженим виключно переглядом рішень судів касаційної інстанції за мотивами неоднакового застосування норм матеріального права, а також переглядом інших рішень судів у виконання рішень ЕСПЧ. При цьому за результатами розгляду заяв ВСУ отримав право лише направляти справи на новий розгляд, але не вирішувати їх по сутівідмічає Юрій Одарченко.
Нардеп подав проект № 2203 відносно відновлення функцій ВСУ. Законопроектом вносяться зміни до процесуальних кодексів і Закону "Про судоустрій і статус суддів".
Передбачається, що підставами для перегляду рішень судів касаційної інстанції будуть неоднакове застосування судами касаційної інстанції норм матеріального і процесуального права, що спричинило ухвалення різних рішень при аналогічних обставинах, а також невідповідність рішення суду касаційної інстанції правової позиції ВСУ. Другою основою залишається наявність порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань.
Законопроектом ліквідовується процедура допуску справи до виробництва. Заяви про перегляд рішень судів касаційної інстанції подаються безпосередньо у ВСУ. Суддя-доповідач розглядає заяву і має право повернути його заявникові у разі, коли воно не відповідає вимогам процесуального законодавства. Належним чином оформлена заява розглядається колегією з п'яти суддів ВСУ, які приймають рішення про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі. За результатами розгляду ВСУ отримує право на винесення нової ухвали, користуючись при цьому усіма правами суду касаційної інстанції (включаючи право приймати нове рішення по суті справи).
До повноважень ВСУ також пропонується віднести розгляд скарг на процесуальні рішення вищих спеціалізованих судів, які перешкоджають касаційному провадженню у справі. Такі постанови переглядаються в спрощеному порядку - колегією з п'яти суддів без виклику сторін.
Також передбачається можливість апеляційного оскарження до Верховного Суду України рішень ВАСУ у справах, в яких він діє як суд першої інстанції. Цим буде забезпечено дотримання прав і свобод учасників процесу, а також можливість належної перевірки судових рішень ВАСУ.
У карному процесі пропонується повернути механізм перегляду судових рішень у винятковому виробництві. Верховний Суд України за уявленням п'яти суддів цього суду отримує право переглянути будь-яке судове рішення, винесене у рамках карного процесу. При цьому такий перегляд не може погіршувати положення засудженого.
Також законопроектом повертається право Пленуму ВСУ приймати постанови про узагальнення судової практики, а також відміняти постанови Пленумів Вищих спеціалізованих судів за мотивами їх невідповідності законодавству.