Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань постановою від 25.12.2012 р. № 44 затвердив Порядок об'єднання видів економічної діяльності в страхові галузеві сукупності видів економічної діяльності для визначення класу професійного ризику виробництва.
Порядок визначає механізм накопичення і аналізу даних по видах економічної діяльності з метою об'єднання їх в страхові галузеві сукупності видів економічної діяльності для визначення класу професійного ризику виробництва, вживаного при підготовці пропозицій по зміні класу професійного ризику виробництва по видах економічної діяльності і визначення відповідних розмірів страхових внесків по класах професійного ризику виробництва.
Згідно з документом, клас професійного ризику виробництва - рівень виробничого травматизму і профзахворювань по видах економічної діяльності, що визначає міру вірогідності втрати професійної працездатності або смерті працівника при виконанні трудових обов'язків, з урахуванням результатів аналізу показників виробничого травматизму і профзахворювань, а також об'ємів витрат Фонду, що пов'язаних із забезпеченням загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, викликають втрату працездатності.
Інформація про кількість страхових випадків, об'ємів витрат Фонду, пов'язаних із забезпеченням страхування, накопичується, зберігається, враховується і аналізується в розрізі видів економічної діяльності з використанням автоматизованих засобів обробки інформації.
За допомогою накопиченої інформації здійснюється оцінювання вірогідності настання страхових випадків (за допомогою аналізу частоти страхових випадків) і визначення розмірів збитків при настанні страхового випадку (за допомогою аналізу наслідків страхових випадків).
До показникамякі накопичені по видах економічної діяльності, відносяться:
- кількість страхувальників;
- середня чисельність працюючих;
- фонд оплати праці, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- кількість нещасних випадків, у тому числі: нещасні випадки, що привели до стовідсоткової втрати працездатності або смерті потерпілого;
- кількість професійних захворювань, у тому числі: професійні захворювання, які привели до стовідсоткової втрати працездатності або смерті потерпілого;
- кількість справ про страхові виплати, по яких виплати здійснюються щомісячно;
- сума витрат Фонду на відшкодування збитку потерпілим (членам їх сімей) і медико-соціальні послуги.
На початку року, після завершення звітного періоду старанна дирекція Фонду здійснює аналіз показників, проводить розрахунки, готує пропозиції відносно об'єднання видів економічної діяльності в страхові галузеві сукупності і вносить їх на розгляд постійної комісії правління Фонду з питань членства, страхових тарифів і бюджету Фонду. Аналізуються показники, накопичені і розраховані за попередні періоди, але не більше ніж за 3 року.