Кабмін постановою від 30.01.2013 р. № 45 вніс зміни в Порядок виконання рішень про стягнення засобів державного і місцевих бюджетів або бюджетних установ. Змінена назва документу і затверджена нова редакція Порядку виконання рішень про стягнення засобів державного і місцевих бюджетів або боржників.
Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення засобів державного і місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими держорганами (посадовцями), які згідно із законом мають право приймати такі рішення.
Згідно з документом боржники - це визначені в рішенні про стягнення засобів розпорядники (бюджетні установи) і одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи і організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.
Рішення про стягнення засобів державного і місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі старанних документів виключно органами Казначейства в порядку черговості вступу таких документів (про стягнення засобів державного і місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення засобів боржників - в межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків засобів на рахунках підприємств, установ, організацій).
У разі ухвалення рішення про стягнення засобів стягувач надає органу Казначейства :
- заява про виконання такого рішення з вказівкою реквізитів банківського рахунку, на який слід перерахувати засоби, або даних про перерахування засобів в готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо вказаний рахунок відсутній;
- оригінал старанного документу;
- судові рішення про стягнення засобів (за наявності);
- оригінал або копію розрахункового документу (платіжного доручення, квитанції і так далі), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
До заяви можуть додаватися інші документи, що містять відомості, сприяючі виконанню рішення про стягнення засобів (довідки і листи органів, які контролюють стягування надходжень бюджету, або органів місцевого самоврядування, рішення органів попереднього розслідування і прокуратури і так далі).
Старанні документи пред'являються до виконання впродовж одного року з дня, що йде за днем вступу рішення про стягнення засобів в законну силу, якщо інше не передбачене законом.
Акт встановлює порядок безперечного списання засобів - операції із засобами державного і місцевих бюджетів, які здійснюються з метою виконання Казначейством і його територіальними органами рішень про стягнення засобів без згоди (представлення) органів, які контролюють стягування надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування і / або держорганів на підставі старанних документів. Таким чином, Порядок регулює:
- безперечне списання засобів державного і місцевих бюджетів по судових рішеннях про стягнення надходжень бюджету;
- безперечне списання засобів з рахунків боржника;
- безперечне списання засобів держбюджету для відшкодування (компенсації) шкоди, заподіяного физ- і юрособам;
- безперечне списання засобів місцевих бюджетів для відшкодування шкоди, заподіяного физ- і юрособам;
- безперечне списання засобів держбюджету за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень і старанних документів.