Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Україні замислилися над стратегією розвитку антимонопольного законодавства

30 січня 2013, 16:38
168
0
Реклама

28 - 29 січня 2013 р. в Україні керівники антимонопольних відомств іноземних держав провели зустрічі з Президентом Віктором Януковичем, представниками уряду, Адміністрації Президента, Антимонопольного комітету України, юристами, бізнесменами і журналістами.

Зокрема, учора відбулася відкрита конференція "Стратегія розвитку конкурентного законодавства в Україні і огляд міжнародного досвіду". Відмітимо, що з метою використання кращих міжнародних практик АМКУ ініціював проведення ЮНКТАД огляду політики і законодавства у сфері конкуренції в Україні.

В той же час АМКУ підготував проект Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні на 2014 - 2024 рр., при доопрацюванні якої будуть враховані рекомендації керівників іноземних антимонопольних відомств.

На питання про необхідність нової програми розвитку конкуренції в Україні заступник глави АМКУ Рафаель Кузьмин відмітив, що процес приватизації в країні підходить до завершення, а галузі ринку в основному конкурентні, за винятком природних монополій. За його словами, деякі сфери природних монополій мають бути конкурентними. Також Р. Кузьмин звернув увагу на те, що в Україні є галузі з високим рівнем концентрації підприємств і програма передбачає ряд заходів по поліпшенню цієї ситуації. Окрім цього, зампредседатель АМКУ вказав: червоною ниткою через усю програму проходить те, що за конкуренцією на ринках стежитиме не лише АМКУ, але і інші органи влади.

На заході іноземні гості погодилися з тим, що рівень конкуренції в Україні не так вже поганий. Також вони відмітили, що за конкуренцією на ринках треба стежити постійно, а для досягнення її необхідного рівня знадобиться час.

Що стосується сьогоднішньої політики АМКУ, то, за словами глави АМКУ Василя Цушкавона на даний момент досить лояльна. Відносно питання про рекордні штрафи, покладених АМКУ на деякі підприємства за порушення антимонопольного законодавства, то В. Цушка вважає, що вони заслужені і АМКУ зі свого боку надав можливість їх уникнути або обійтися мінімальними сумами. Проте скористатися цим шансом підприємства не захотіли.

У свою чергу, глава АМКУ не виключає, що в 2013 році якесь підприємство може бути оштрафоване за порушення конкуренції на ще більшу суму, але цілей таких не ставить. Таким чином, добросовісним гравцям ринку боятися нічого.

У кінці конференції В. Цушка і представники іноземних антимонопольних відомств підписали підсумковий документ з урахуванням думок і побажань, озвучених упродовж двох днів перебування в Україні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини