Депутати В. Дубиль і А. Пишный подали проект № 2118 про внесення змін до Закону про Регламент ВР відносно вдосконалення порядку відгуку законопроектів і їх підготовки до другого читання.
Законопроектом передбачається, що при підготовці і доопрацюванні законопроектів, проектів постанов і інших актів парламенту, включених до другого розділу порядку денного сесії ВР, притягуються суб'єкти права законодавчої ініціативи. Крім того, встановлюється, що законопроект, підготовлений до другого читання, представляється у вигляді порівняльної таблиці, яка повинна містити також норми чинного законодавства, які збираються змінити.
Також нардепи пропонують визначити, що проект може бути відкликаний суб'єктом права законодавчої ініціативи до його прийняття ВР в першому читанні. Законопроект відгукується без зняття з розгляду для доопрацювання або зі зняттям з розгляду у зв'язку з втратою актуальності шляхом подачі ініціатором внесення - суб'єктом права законодавчої ініціативи письмової заяви про це на ім'я голови ВР.
Відкликаний для доопрацювання проект знімається з розгляду впродовж 30 днів з моменту представлення письмової заяви. Якщо його автор в строк не подасть допрацьований варіант, то документ вважається таким, що втратив актуальність і знімається з розгляду.
Відкликаний законопроект, який включений до порядку денного сесії Верховної Ради, знімається з розгляду за рішенням ВР. У усіх інших випадках, зняття з розгляду відкликаного законопроекту не вимагає рішення ВР.
Інформація про відгук законопроекту для доопрацювання або зняття його з розгляду у зв'язку з втратою актуальності відзначається у базі цих законопроектів електронної комп'ютерної мережі веб - сайту Верховної Ради.
Діюча версія статті 104 Закони про Регламент встановлює, що проект може бути відкликаний суб'єктом права законодавчої ініціативи, що внесло його, до включення такого законопроекту до порядку денного сесії ВР. Законопроект, включений до порядку денного сесії ВР, до прийняття парламентом в першому читанні може бути відкликаний за рішенням ВР і знятий з розгляду.
Також читайте: Проект з більш ніж 50 статтями не можна буде обговорити за скороченою процедурою?