Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

CMS, Morgan Lewis і Asters супроводжують підписання 10 мільярдної угоди між Shell і Україною

29 січня 2013, 12:37
239
2
Реклама

CMS Cameron McKennaMorgan Lewis & Bockius і місцева юридична фірма Asters виступили юридичним радником з боку України відносно деяких аспектів 50-річної угоди про розділ продукції (СРП), підписаного між компанією Royal Dutch Shell і українським урядом з метою розробки невикористаних країною ресурсів сланцевого газу з претензією на те, щоб поставити кінець залежність країни від постачань газу з Росії.

Угода була остаточно підписана минулого тижня в ході Світового Економічного Форуму в Давосі генеральним директором Royal Dutch Shell Пітером Восером і міністром енергетики України Едуардом Ставицким після регіональних обговорень в Україні, на яких вже схвалили угоду.

Угода припускає, що Shell запускає СРП з українським урядом. Очікується, що компанія інвестує, передбачуваний, 10 млрд. доларів США, щоб розробити невикористані країною ресурси сланцевого газу, що знаходяться в Юзовском ділянці в східних Харківському і Донецькому регіонах.

У 2012 р. в Україні провели три окремі тендери на розробку Юзовского, Олесского і Скіфського ділянок. Shell виграла право на розробку Юзовского ділянки, в той же час американська компанія Chevron виграла тендер на розробку Олесского ділянки на заході України.

Умовою проведення цих тендерів було те, що компанії Chevron і Shell повинні співпрацювати з місцевими сестринськими компаніями "Надра Олесская" і "Надра Юзовская" відповідним чином. Відмітимо, що компанії були засновані спеціально для цих двох проектів і на 90% ними володіє держава Україна, а 10 % належить приватній структурі "СПК-Геосервис".

Команди Morgan Lewis і Asters консультують згаданих місцевих партнерів - "Надра Юзовская" і "Надра Олесская" по обох проектах, включаючи згадані СРП, які досі не погоджені.

Спільні московську і Х'юстон команди Morgan Lewis очолив московський партнер юрфірми Джон Гіннес (Jon Hines)за підтримки московського старшого юриста Олександра Марченко і молодшого юриста Ксении Лопаткинойі паралельно партнерів Х'юстону Девида Асмуса (David Asmus) і Дженифер Мосли (Jennifer Mosley).

Київські юристи - старший партнер Армен Хачатурян і партнер Тамара Луканина є головними юристами, притягненими з української юрфірми Asters.

Київський офіс CMS Cameron McKenna був притягнений компанією Shell в якості радника по українському праву, що застосовується до угоди. Керував командою юристів CMS по цій угоді Віталій Радченко, радник, координатор практики Енергетики і Проектів.

Компанія Shell прокоментувала для ЮРЛИГИ особливості вищезгаданої угоди. Як відзначається в її листі, юзовский проект буде реалізований відповідно до міжнародних стандартів з довкілля охорони і соціальної відповідальності. Для цього "Шелл" проведе комплексну оцінку потенційної дії проекту на екологічне і соціальне середовище, а також на здоров'ї населення до початку проведення робіт.

Також в компанії Shell повідомляють, що СРП підписане між інвесторами "Шелл Эксплорейшн энд Продакшн Юкрейн Инвестментс (IV) Б. В". і ТОВ "Надра Юзовская" і Урядом України. "СРП підписане строком на 50 років. Компанія Shell і ТОВ "Надра Юзовская" мають по 50% доль участі кожна. Shell буде оператором проекту, відповідальним за усі роботи у рамках угоди. Права і зобов'язання інвесторів будуть визначені в угоді про операційну діяльність, яку належить підписати після укладення СРП. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двомірних і тривимірних сейсмічних даних і буріння 15 свердловин на Юзовском ділянці. Передбачається, що це дозволить провести ефективну розвідку і оцінку існуючих покладів вуглеводнів, зокрема, оцінку потенціалу природного газу в ущільнених піщаниках Юзовской площі. Проекти по розробці газу ущільнених піщаників є довгостроковими і капіталомісткими. Розвідка в таких проектах може тривати декілька років, а період здобичі може тривати десятиліттями. "Шелл" зобов'язалася отримати двомірні і тривимірні сейсмічні дані і пробурити п'ятнадцять свердловин на Юзовской площі в течії початкового етапу геологічного вивчення. Передбачувані інвестиції в програму геологорозвідувальних робіт по Юзовскому ділянці будуть не менше 200 мільйонів доларів США, передбачених в умовах конкурсу. У разі успішної геологорозвідки, на розгляд Уряду України буде винесена програма комерційної розробки ділянки. Загальний об'єм інвестицій в такий проект може скласти мільярди доларів"- говориться в повідомленні компанії.

Також в Shell підтвердили, що юридичну підтримку компанії, що займається розвідкою і здобиччю вуглеводнів, робить CMS Cameron McKennа. Ця компанія також підтримувала "Шелл" в укладенні СРП по Юзовскому ділянці.

На основі джерела The Lawyer

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини