Держпідприємництва розглянуло проект Адміністративно-процедурного кодексу України і запропонувало в нього ряд зауважень, які були враховані головним розробником документу - Міністерством юстиції.
Передусім, запропоновано привести визначення терміну "адміністративна послуга" у відповідність із Законом про админуслугах.
Проекту Кодексу допрацьований також в частині поширення його дії і на фізосіб-підприємців, адже Законом про їх держреєстрацію врегульовані стосунки, що виникають у сфері держреєстрації юрособ, а також ФОП.
Запропонованою редакцією проекту передбачалися лише механізм застосування принципу мовчазної згоди і єдиного вікна, у зв'язку з чим було запропоновано доповнити вказаний проект термінами "принцип мовчазної згоди" і "принцип "єдиного вікна".
З метою приведення у відповідність із Законом "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" проект Кодексу доповнений нормами про засвідчення адміністративним органом і адміністратором центру надання адміністративних послуг підпису, а також копій документів або виписок в частині вказівки відповідних правових наслідків, до яких призводить факт такого завірення.
Проектом Кодексу передбачалося дозвіл головуючого на присутність на слуханні осіб, які не є учасниками адміністративного виробництва. З метою уникнення появи елементів дозвільної процедури і віднесення деяких документів до документів, які мають ознаки дозвільного, слово "дозвіл" замінене на слова "за згодою".
За інформацією прес-служби Держпідприємництва.
Нагадаємо, що проект Адміністративно-процедурного кодексу сподобався Кабміну.