Учора Сергій Власенко подав законопроект № 1213яким пропонує повернути в державну власність пакет акцій : у розмірі 92,791% статутного фонду ВАТ "Укртелеком", 7,013% акцій "Криворожгаза", 7,6% акцій "Ровногаза", 4,959% акцій "Тернопольгоргаз", 6,341% акцій "Закарпатгаза", 1,357% акцій "Залищикигаза", 23,4% акцій "Волыньгаза", 20,39% акцій "Черновцыгаза", 15,9% акцій "Житомиргаза", 26% акцій "Тисменицагаз", 25,8% акцій "Сумыгаз", 26% акцій "Луганскгаза", 25% акцій "Запорожьегаз", 26% акцій "Днепропетровскгаза", 25% акцій "Севастопольгаза", 25% "Ивано-Франковскгаза", 25% "Николаевгаза", 22,059% акцій "Винницагаза".
Крім того, передбачається, що Кабміну і Фонду держмайна слід доручити органам прокуратури, внутрішніх справ і СБУ провести службові розслідування відносно посадовців, причетних до відчуження пакетів акцій названих компаній.
ВАТ "Укртелеком" взагалі не підлягав приватизації до проведення необхідних заходів для виділення в окрему структуру органу, що забезпечує надання спеціального зв'язку держорганам в Україні, пояснює в пояснювальній записці нардеп. Крім того, покупцем контрольного пакету акцій підприємств інвестиційних привабливих галузей (паливно-енергетичного комплексу, металургійної, нафтохімічної промисловості, радіоелектроніки, авіаційного транспорту, машинобудування) може бути тільки промисловий інвестор. Але таких вимог до покупця ФГИ не пред'явив.
Що стосується придбання пакетів акцій газових і газорозподільних підприємств, то С. Власенко відмічає, що майже усі виставлені на продаж такі підприємства були придбані ЧАО "Газтек", яке є підконтрольним Дмитру Фірташу, і входить в структуру Group DF (Group Dmitriy Firtash).Як наслідок - створена ситуація, найбільш сприятлива для застосування схеми доведення "цікавих" для компанії Group DF підприємств до банкрутства шляхом вибіркового підвищення тарифів на газ, а в результаті - або знищення такого "конкурента" тарифним шляхом, або придбання такого підприємства в майбутньому за "копійки".
Також читайте інтерв'ю з Сергієм Власенко :"Цілі сегменти юридичного бізнесу відмирають за непотрібністю".