Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нардеп вимагає забрати функцію нагляду у прокуратури

4 січня 2013, 10:24
122
1
Автор:
Реклама

В. Ярема зареєстрував законопроект № 1168 відносно функцій прокуратури. Депутат пропонує виключити з ряду таких нормативних актів як Основи законодавства України про охорону здоров'я, Закон про охорону довкілля, Закон про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей, Закон про внутрішні війська МВС, Кодекс законів про працю, Закон про об'єднання громадян, Закон про боротьбу з організованою злочинністю, Закон про пожежну безпеку і ряду інших норми, що встановлюють за прокуратурою функцію нагляду за виконанням цих законів, дотриманням законності в певних сферах.

У пояснювальній записці до проекту В. Ярема посилається на рішення КСУ від 30.09 2010 р. № 20-рп/2010справа № 1-45/2010, яким була скасована така функція прокуратури по нагляду. Більше того, після набуття чинності КПК 19 листопада 2012г., був визначений механізм реалізації конституційної функції прокурора по нагляду за дотриманням законів органами, які проводять ОРД, дізнання і досудове слідство. Одним з наслідків цих новішав являється істотне звуження діяльності органів прокуратури у сфері нагляду за дотриманням і застосуванням законів, що цілком відповідає п. 9 розділу XV Перехідних положень Конституції України, який визначив, що прокуратура продовжує виконувати функцію нагляду за дотриманням і застосуванням законів і функцію попереднього слідства - до введення в дію законів, регулюючих діяльність держорганів по контролю за дотриманням законів, і до сформирования системи досудового слідства і введення в дію закону, регулюючий її функціонування.

Отже, сфера дії п. 9 розділу XV Перехідних положень Конституції відносно прокурорського нагляду є вичерпаною з набуттям чинності КПК- стверджує нардеп.

Крім того, 1 грудня 2012 р. набув чинності Закон з питань удосконалення діяльності прокуратури, яким, зокрема, відмінив такий акт прокурорського реагування як протест і встановлення заборони на можливість перевірки прокуратурою діяльності держорганів або органів місцевого самоврядування безпосередньо по зверненню физ- чи юрособи (без його попереднього розгляду відповідним органом державного нагляду), що позбавило прокурора законного інструментарію для ефективного здійснення функції нагляду.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини