Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набули чинності зміни стосовно умов тимчасового затримання ТС

21 грудня 2012, 17:03
162
1
Автор:
Реклама

Сьогодні, 21.12.2012 р., набув чинності наказ МВС від 09.11.2012 р. № 1026яким змінена Інструкція по оформленню працівниками ДАІ матеріалів про адмінпорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Наказом, зокрема, виключений розділ VIII Інструкції, регулюючий тимчасове затримання транспортних засобів. Але Інструкція доповнена нормою, що встановлює, що у разі наявності підстав вважати, що водієм досконалі порушення, передбачені ч. 1-4, 6 і 7 ст. 121, ст. 121-1, 122-5, 126, ч. 1-4 ст. 130, ст. 132-1, 206-1 КоАПпрацівник Державтоінспекції МВС тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик або стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу істотно перешкоджає дорожньому руху), у тому числі за допомогою спеціального автомобіля-евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис в протоколі про админправонарушении.

Співробітник ДАІ має право затримати ТС за здійснення водієм таких правопорушень:

- управління водієм ТС, що має несправності системи гальмівного або рульового управління;

- порушення правил встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;

- управління ТС особою, що не має відповідних документів на право управління таким ТС або що не пред'явило їх для перевірки;

- управління ТС або судами особами, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу і швидкість реакції;

- порушення правил перевезення небезпечних вантажів і правил проїзду великогабаритних і ваговитих ТС автомобільними дорогами, вулицями і залізничними переїздами;

- незаконне перевезення іноземців і осіб без громадянства по території України.

У разі виявлення ТС боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 40 Закону "Про старанне виробництво"у присутності 2-х свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє ТС на спеціальний майданчик або стоянку, складається акт огляду і тимчасового затримання ТС.

Форми акту огляду і тимчасового затримання транспортного засобу, а також повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу (шляхом блокування) затверджені Наказом № 1026.

При застосуванні блокування ТС уповноваженим співробітником ДАІ, що прийняли таке рішення, на лобовому склі автомобіля на видному місці залишається повідомлення про тимчасове затримання ТС, що відповідає затвердженому застосуванню.

Читайте також:

Змінені умови тимчасового затримання транспортних засобів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини