Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС роз'яснює деталі податкового обліку операцій з власними борговими цінними паперами

12 грудня 2012, 14:22
241
0
Автор:
Реклама

У листі від 05.11.2012 р. № 4793/0/61-12/15-1415 ДПС роз'яснює питання відносно податкового обліку операцій з власними борговими цінними паперами.

Зокрема, ДПС повідомляє, що відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 3 Закони "Про цінні папери і фондовий ринок" боргові цінні папери - це цінні папери, що засвідчують стосунки позики і передбачають зобов'язання емітента сплатити в певний термін засоби, передати товари або зробити послуги відповідно до зобов'язання. До боргових цінних паперів відносяться: облігації підприємств, державні облігації України; облігації місцевих позик; казначейські зобов'язання України, ощадні (депозитні) сертифікати; векселі.

Оподаткування операцій з борговими вимогами і зобов'язаннями визначене п. 153.4 ст. 153 Податкового кодексу (далі - НК)а саме:

- не включаються до складу прибутків і не підлягають оподаткуванню засоби або майно, притягнені платником податку у зв'язку з розміщенням або наступним продажем боргових цінних паперів (пп. 153.4.1 п. 153.4 ст. 153 НК);

- не включаються до складу витрат засоби або майно, надані платником податку у зв'язку з погашенням (викупом) боргових цінних паперів (пп. 153.4.2 п. 153.4 ст. 153 НК).

Згідно пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 НК за борговими цінними паперами, емітованими платником податку, суми відсотків включаються до складу його витрат в податковий період, впродовж якого була здійснена або має бути здійснена виплата таких відсотків. У разі розміщення платником податку боргових цінних паперів вище/нижче від номінальної вартості прибуток/збиток від їх розміщення відноситься до складу його прибутків/витрат в податковий період, впродовж якого відбулося погашення/викуп таких цінних паперів.

Враховуючи норми пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 НК, а також особливості фінансового обліку операцій з розміщення (наступного продажу) і зворотного викупу (погашення) боргових цінних паперів власної емісії, прибуток/збиток від розміщення цінних паперів власної емісії розраховується як різниця між вартістю зворотного викупу (погашення) цінних паперів і вартістю їх розміщення.

Згідно пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 ПКУ процентні витрати за борговими цінними паперами, емітованими платником податку, включаються до складу його витрат окремо від прибутку/збитку від розміщення боргових цінних паперів власного звернення.

Враховуючи особливості, встановлені розділом III НК, прибуток/збиток від розміщення боргових цінних паперів власного обороту включається до складу інших прибутків/витрат, прямо пов'язаних із здійсненням банківських операцій і наданням банківських послуг, і відображається в рядках 02.9/05.9 доповнення ОД/ОВ декларації з податку на прибуток банку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини