Кабмін постановою від 21.11.2012 р. № 1118 затвердив Порядок інформування бригад екстреної (швидкій) медичної допомоги про виклик екстреної медичної допомоги і їх напряму на місце події.
Інформація про необхідність надання екстреної меддопомоги від будь-якої особищо звернулося за її наданням, або оператора системи екстреної допомоги населенню по єдиному номеру "112" поступає в оперативно-диспетчерську службу центру екстреній меддопомозі і медицину катастроф для обробки і передачі бригадам.
Оператори телекомунікацій здійснюють маршрутизацію дзвінків по єдиному телефонному номеру екстреної медичної допомоги "103" від осіб, що знаходяться в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (АРК, області, міста Київ і Севастополь), або повідомлень від операторів системи екстреної допомоги населенню по єдиному номеру "112" диспетчерській службі центру відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
З метою забезпечення контролю за своєчасністю отримання викликів і реагування на них програмно-апаратним комплексом "103" здійснюється електронна фіксація часу вступу виклику і запис голосу, який зберігається впродовж встановленого терміну.
Для забезпечення отримання інформації про виклики у складі диспетчерської служби центру визначаються диспетчери по прийому викликів, які здійснюють:
- прийом виклику;
- заповнення первинної медичної документації в електронному вигляді;
- передачу інформації в електронному вигляді диспетчерові напрямі.
На станції чи в її структурному підрозділі повинні одночасно працювати не менше 2х диспетчерських постів.
Відповідно до порядку, бригада швидкої допомоги повинна забезпечувати:
- прийом від диспетчера напряму мединформации про виклик в електронній формі;
- перенесення мединформации про виклик з електронної форми в медичну статистичну документацію на паперовому носії;
- здійснення заходів по наданню екстреної меддопомоги з урахуванням встановлених нормативів;
- інформування диспетчера напрямі про етапи надання екстреної меддопомоги по виклику і про завершення надання такої допомоги;
- передачу диспетчерові напряму інформації про велику кількість потерпілих для залучення додаткових бригад.
Також читайте: У яких випадках "швидка допомога" приїжджатиме невідкладно?