Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спори з владою вирішуватимуться за допомогою спеціального кодексу

4 грудня 2012, 11:04
321
3
Автор:
Реклама

Проект Адміністративно-процедурного кодексу учора нарешті був зареєстрований в парламенті під номером 11472. Як вже повідомлялося раніше - проект був розроблений Мінюстом і в середині листопада отримав схвалення від Кабміну. На святкуванні 10-тилетия ВАСУ перший заступник Міністра юстиції Інна Емельянова відмічалащо Кодекс повинен зменшити навантаження на суддів, оскільки він пропонує альтернативний механізм рішення суперечок з органами влади.

У админорган з проханням про забезпечення реалізації своїх прав і свобод і сприяння в реалізації законних інтересів або виконанні передбачених законом обов'язків може звернеться правосубъектное особа. Заява може бути як індивідуальнетак і колективне. Крім того, особі не може бути відмовлено в прийомі і реєстрації заяви.

За загальним правилом, у разі поводження особи із заявою адміністративна справа вирішується негайно (невідкладно)якщо таке рішення не вимагає невиправданих витрат часу і інших ресурсів, а також не перешкоджає ухваленню законного і обгрунтованого рішення. Інакше справа вирішується:

1) в строк не більше 30 календарних днів після вступу заяви - у разі, коли слухання у адміністративній справі не проводиться;

2) в строк не більше 45 календарних днів після вступу заяви - у разі проведення слухання.

За результатами розгляду справи адміністративний орган в межах своїх повноважень приймає админакт, який набуває чинності з моменту доведення його до відома особи (облич), якщо інше не передбачене законодавством або самим адміністративним актом.

Адміністративний орган веде реєстр адміністративних справ, в якому вказується дата відкриття виробництва і дата прийняття админакта, його суть або дата закриття виробництва.

Проектом пропонується віднести до адміністративних витрат плату за надання админуслуг або витрати, пов'язані із здійсненням адміністративного виробництва. Зокрема, встановлюється, що при наданні админуслуг у випадках, передбачених законом, стягується плата (адміністративний збір).Витрати, пов'язані із залученням експерта, фахівця і перекладача, у тому числі їх гонорар (винагорода), оплачуються учасником адміністративного виробництва, за ініціативою якого вони були залученіі тільки у тому випадку, коли в штаті адміністративного органу не передбачено посадових або службових осіб або інших працівників, в обов'язки яких входить виконання такої роботи.

Якщо адміністративний акт не виконаний у встановлений термін і передбачену ним дію не може бути виконано іншою особою, на зобов'язане обличчя органом виконання може бути накладено грошове стягнення у розмірі від 2 до 30 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян. Одночасно із застосуванням грошового стягнення орган виконання призначає новий термін для виконання адміністративного акту. У разі невиконання в призначений термін на зобов'язане обличчя накладається грошове стягнення в розмірі від 20 до 60 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Грошове стягнення не накладається у разі, коли за невиконання законних вимог (приписів, рішень) відповідного адміністративного органу КоАП передбачено накладення адміністративного стягнення.

Передбачається, що Кодекс повинен набути чинності через 6 місяців після його публікації, але не раніше чим з 1 січня 2014 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини