Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкову просять скоротити терміни перевірок і спростити реєстраційні процедури

4 грудня 2012, 09:53
173
1
Автор:
Реклама

УКБС пропонує у рамках податкової лібералізації відмінити штрафні санкції за представлення платниками податків уточнюючих розрахунків і податкової звітності з помилками, які не призводять до заниження податкових зобов'язань і втрат. Адже більшість таких помилок пов'язана із складністю податкової системи України, частими змінами податкового законодавства і адаптацією бізнесу до цих змін (для виконання податкових зобов'язань української бізнес щорічно витрачає близько 25% робочого часу - близько 500 годин в рік).

На думку УКБС, поліпшенню умов діяльності бізнесу сприятиме скорочення термінів проведення перевірок. Зокрема, з прийняттям НК для великих платників податків були збільшені терміни проведення і продовження перевірок і встановлена можливість їх зупинки на строк до 30 робочих днів, що привело до збільшення термінів роботи суб'єктів господарювання в надзвичайному режимі. Доцільно скоротити терміни продовження виїзних перевірок великих платників податків : з 15 до 5 робочих днів для планової і з 10 до 5 для позапланової перевірки, що забезпечить однаковий підхід до платників податків, зменшення втручання в їх діяльність, скорочення фінансових і тимчасових витрат платників на забезпечення проходження перевірок.

Також УКБС відмічає, що процедура сплати податків має бути простою і зручною для платників і пропонує зняти з них зайві організаційні навантаження при зборі таких податків, як плата за землю, екологічний податок і збір за спеціальне використання води. Треба надати особі можливість подавати узагальнену податкову звітність (у розрізі місць розташування об'єктів оподаткування) тільки в орган ДПС, на обліку якого воно знаходиться як основний платник податків. І зобов'язати цей податковий орган розподіляти суми сплачених податків / зборів між регіональними податковими, де знаходяться об'єкти оподаткування, і направляти їх до відповідних бюджетів. За переконанням експертів УКБС, такий порядок дозволить зменшити об'єми податкової звітності у великих платників податків, спростити контроль за ними і оптимізувати адміністрування цих видів податків і зборів.

Крім того, вимагають спрощення реєстраційні, дозвільні процедури і порядок внесення змін до облікових даних платників податків. На сьогодні, юрособа при зміні облікових даних повинна повідомити не лише орган ДПС, на обліку якого знаходиться як основний платник податків, але і органи ДПС, де враховується як платник окремих видів податків. Тому УКБС пропонує надати платникам можливість подавати відповідні заяви і відомості тільки в один орган ДПС, на обліку якого він знаходиться, в т.ч. з використанням сучасних електронних сервісів. А також забезпечити передачу відомостей про платника в інші податкові органи в межах податкового відомства.

Положення Програми податкової лібералізації мають бути спрямовані також на вдосконалення норм НК, які допускають множинне тлумачення і призводять до нерозуміння між податківцями і платниками податків. Адже навіть офіційна позиція ДПС відносно застосування окремих норм податкового законодавства впродовж 2012 р. змінювалася кілька разів.

За інформацією УКБС.

Нагадаємо, в жовтні Президент доручив А. Клименко розробити програму по лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 роки, а голова ДПС у свою чергу розпорядився провести в регіонах комунікаційні сесії з місцевими підприємцями і громадськістю. Згідно з отриманими пропозиціями, бізнес розраховує на зниження ставок і зменшення кількості податків, спрощення розрахунку і адміністрування податків, вдосконалення законодавчої бази.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини