Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чого банкіри чекають від НБУ?

14 листопада 2012, 18:15
137
0
Реклама

13-15 листопада в Києві проходить 7-а щорічна конференція Інституту Адама Смита - "Український банківський форум", який відвідали банкіри, представники НБУ, Мінфіну і юристи. Зокрема, на заході банкіри змогли висловити свої очікування від діяльності державного регулятора - Національного банку України.

Так, по словах і. о. голови правління Першого Українського Міжнародного Банку Сергія Черненковраховуючи ту практику відкритості і здатності до обговорення в монетарній політиці і в застосуванні регуляторних інструментів, банки і далі сподіватимуться на таку ж політику НБУ, а також на адекватне розуміння роботи банківської системи, її взаємозв'язаній з банками і регулятором.

Також С. Черненко вважає, що важлива підтримка і розвиток законодавства, пов'язаного з банківською системою. "Я хочу звернути увагу на те, що було прийнято досить багато цікавих законів, які пройшли серйозну підготовку з точки зору результатів"- відмітив він.

Також банкіри говорять про важливість забезпечення доступу банків до держреєстрів. Нагадаємо, що одним з найбільш знакових рішень для банківської системи України, які сталися цієї осені, стала можливість доступу фінансових установ до державних реєстрів, для отримання інформації про позичальників - фізичних осіб. Президент України доручив Нацбанку, Мінюсту, Мінфіну і Нацкомфинуслуг забезпечити фінансово-кредитні установи можливістю перевіряти достовірність документів потенційних позичальників, що подаються, у тому числі шляхом доступу до інформації про таких позичальників у відповідних базах цих держорганів.

Це знакове рішення для банків, яке спрямоване на зменшення кредитних ризиків для представників банківського сектора і врегулювання прав і обов'язків, як кредиторів, так і позичальників. Але не усі банкіри упевнені, що це дуже зменшить рыски.

С. Черненко вважає, що необхідно також розвивати поняття кредитної історії, оскільки сьогодні особа може узяти кредит в одному банку, який сумлінно виплачувати, в іншому банку - який не платити, і прийти в третій банк і отримати там новий кредит. Банкіри вважають, що з цим потрібне щось робити.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини