Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Громадськості пропонують довірити розслідування резонансних порушень прав людини

14 листопада 2012, 09:22
118
0
Автор:
Реклама

В. Мойсик зареєстрував проект Закону "Про громадські розслідування" № 11412згідно з яким, громадське розслідування - це форма здійснення незалежного контролю шляхом проведення розслідування по фактах порушення прав людини, які завдали істотної шкоди громадським інтересам. Передбачається, що дія Закону не поширюється на стосунки, регульовані карним процесуальним законодавством.

Приводом для проведення громадського розслідування може бути інформація про будь-який факт порушення прав людини, що завдав істотної шкоди громадським інтересам (у т. ч., заяви або повідомлення, інформація, опублікована в ЗМІ). За наявності приводів і підстав (достатніх даних, що вказують на таке порушення) постановою ВР за уявленням омбудсмана може бути створена Комісія з проведення громадського розслідування.

Комісія з проведення громадського розслідування також утворюється за представленням голови Верховної Ради або комітету ВР відповідною постановою, якщо за це проголосувало не менше 1/3 від конституційного складу парламенту. При підборі і обранні членів комісії повинна враховуватися наявність у них кваліфікації і професійного досвіду, необхідних для проведення розслідування, а також дотримання наступного балансу при формуванні складу комісії : 50 % - представники органів держвлади і місцевого самоврядування і 50 % - представники громадськості. Загальна кількість членів комісії не може бути менше 11 чоловік а термін повноважень не може перевищувати одного року з дня утворення такої комісії.

Документом встановлюється, що обговорення проектів рішень, виводів і пропозицій комісії з проведення громадського розслідування відносно дій посадових і службових осіб, якими порушені права людини і завдали істотної шкоди громадським інтересам, проводиться без присутності таких осіб на засіданні комісії.

Посадовці (окрім Президента і суддів КСУ, суддів судів загальної юрисдикції), посадовці органів держвлади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян і окремі громадяни зобов'язані явитися на запрошення комісії і на її засіданні надати правдиві свідчення чи пояснення про відомі їм обставини з питань, що є предметом розслідування.

Згідно із законопроектом пропозиції комісії з проведення громадського розслідування викладаються в проекті постанови або іншого акту ВР і вносяться на його розгляд народними депутатами - членами комісії. Після обговорення на пленарному засіданні ВР результатів роботи комісії парламент приймає рішення про завершення її роботи або доручає їй продовжити роботу і визначає для цього термін наступного звіту.

При розгляді укладень і пропозицій комісії Верховна Рада вирішує питання про напрям:

- матеріалів комісії в Генпрокуратуру для їх вивчення і відповідного реагування;

- укладень комісії Президентові, Прем'єр-міністрові;

- виводів і пропозицій комісії для реагування відповідному держоргану, органу місцевого самоврядування або посадовцю.

Висновки комісії з проведення громадського розслідування публікуються в газеті "Голос України", сайтах ВР і Уповноваженої з прав людини.

Висновки і пропозиції комісії з проведення громадського розслідування не є вирішальними для слідства і суду.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини