Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банківському сектору украй потрібне поглиблення структурних реформ

13 листопада 2012, 18:15
199
0
Реклама

Сьогодні в Києві проходить 7-а щорічна конференція Інституту Адама Смита - "Український банківський форум", який відвідали банкіри, представники НБУ, Мінфіну і юристи. Серед важливих тим, які обговорювали на заході, були проблематика регулювання банківської сфери і вплив НБУ на курс національної валюти.

Директор Департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблин заявив, що в НБУ немає ніяких законодавчих зобов'язань по утриманню курсу гривни або якої-небудь валюти на заздалегідь визначеному рівні.

У свою чергу він нагадав, що ухвалений минулого тижня законопроект № 11033 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок", який дозволить Нацбанку на строк до шести місяців вводити норму відносно обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті, поки не підписаний Президентом. Тому С. Кораблин відмовився коментувати, що повинно статися на ринку, щоб НБУ цим правом скористався. Він заявив тільки одно: "Логіка законопроекту проста - забезпечення ритмічності вступу валюти на міжбанківський ринок країни".

У свою чергу серед основних ризиків банківського сектора представник НБУ назвав:

- зменшення глобального попиту на вітчизняний експорт;

- ускладнення виходу на зовнішні ринки запозичення;

- ріст цін на енергоносії;

- недостатні темпи структурних реформ (основний внутрішній ризик).

"Якщо швидкість реформ відставатиме від накопичення зовнішніх ризиків, то несприятливих наслідків не уникнути"- вважає С. Кораблин.

Він також відмітив, що поглиблення структурних реформ украй потрібне, а банківській системі бракує ліквідних заставних інструментів.

Директор Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Тетяна Сысоева повідомила про плани держави по вилученню інвестицій для банків, які піддавалися рекапіталізації державою.

Нагадаємо, що держава здійснила рекапіталізацію трьох українських банків : "Укргазбанку", "Родовид Банку" і банк "Київ". Таким чином, Мінфін уперше став власником акцій цих банків, і здійснює корпоративне управління правами держави в статутних капіталах цих банків.

Т. Сысоева відмітила, що цього року на базі "Родовид Банку" було створене санаційний банк, діяльність якого не повинна перевищувати 5 років. Це був перший санаційний банк в Україні. Серед основних функцій такого банку - робота з проблемною заборгованістю і розробка інструментів, які можна застосувати у рамках законодавства України. По словах Т. Сысоевой, створення санаційного банку - це тільки рішення по одному з банків, рекапіталізацію якого здійснила держава.

У свою чергу вона нагадала, що держава планує вийти з цих банків, відносно яких було здійснено рекапіталізацію. Зокрема для цього розроблений Закон "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі в статутному капіталі банків, в капіталізації яких взяла участь держава".

Згідно з цим Законом Мінфін має право притягнути радника з продажу пакетів акцій в рекапиталированных банках. Цього року Мінфін оголошував тендер на залучення радника по підготовці продажу акцій. Але був заявлений тільки один учасник, тому тендер не відбувся.

"Сьогоднішня ситуація економічна у світовому масштабі, Єврозоні і в Україні не сприяє тому щоб добитися успіху в такому продажі" - вважає Т. Сысоева. Також вона додала, що складно прогнозувати, коли продаж все-таки відбудеться.

Кристина Венгриняквипускаючий редактор сайту "ЮРЛИГА"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини