Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВССУ роз'яснив, як оскаржити рішення слідчого і прокурора під час досудового розслідування

12 листопада 2012, 10:14
1716
2
Автор:
Реклама

Вищий спеціалізований суд по розгляду цивільних і карних справ видав інформаційний лист від 09.11.2012 № 1640/0/4-12 відносно порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності під час досудового розслідування.

Перелік рішень, дій або бездіяльності слідчого або прокурора в ході досудового розслідування, встановлений ч. 1 ст. 303 КПКявляється вичерпним. Тому скарги на інші рішення не розглядаються в ході досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого виробництва в суді за правилами ст. 314 - 316 КПК.

Рішення, дії, бездіяльність, перелік яких визначений в ч. 1 ст. 303 КПК, можуть бути оскаржені на стадії досудового розслідування, але не можуть бути предметом оскарження на стадії підготовчого судового засідання. Як під час досудового розслідування, так і під час підготовчого судового засідання можуть бути оскаржені тільки 2 різновиди рішень : 1) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим; 2) рішення, дії або бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки.

Бездіяльність слідчого, прокурора, вказана в ст.303, може полягати в наступному:

- невнесенні відомостей про карне правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань після отримання заяви або повідомлення про карне правопорушення (є зважаючи на невнесення відомостей упродовж 24 годин після отримання заяви або повідомлення);

- неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст. 169 КПК(приміром, якщо прокурор не видав відповідну постанову); ін.

Оскарження рішення, дії або бездіяльність слідчого або прокурора в ході досудового розслідування по ч. 1 ст. 305 КПК не припиняє виконання рішення або дії слідчого, прокурора. Проте, слідчий або прокурор має право самостійно реагувати і усувати допущені порушення без рішення слідчого судді по суті скарги.

Крім того, ВССУ звертає увагу на особливий порядок оскарження недотримання розумних термінів. На відміну від інших скарг, які можуть бути представлені на стадії досудового виробництва недотримання розумних термінів оскаржується прокуророві вищого рівняуповноваженому реагувати на недотримання розумних термінів в ході досудового розслідування. Розумні терміни не можуть перевищувати передбачені КПК терміни виконання окремих процесуальних дій або ухвалення процесуальних рішень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини