На думку Аліси Дубровойщоб структурувати і захистити бізнес, мінімізувати можливі ризики і забезпечити конфіденційність власникам, українським підприємцям слід врахувати у своїй роботі п'ять основних рад:
1. Захистити активи за допомогою забезпечення 100% корпоративного контролю в усіх українських компаніях і, при необхідності (тобто, у разі наявності двох і більше бенефіціарів), винесення ризиків корпоративних суперечок у надійну юрисдикцію з розвиненим законодавствома також за допомогою відділення ключових активів від основної діяльності.
Аліса Дуброва |
2. Забезпечити конфіденційність кінцевих власників або їх відкритість в залежності власних побажань і переваг. В даному випадку основними інструментами по словах А. Дубровой тут являються застосування механізмів офшорного володінняі також відповідних юридичних організаційно - правових форм, наприклад, трастів і т. п.
3. Понизити податкове навантаження перемістивши бази оподаткування в юрисдикції з нижчим рівнем оподаткування.
4. Оптимізувати зовнішнє фінансування, що означає загальне здешевлення боргового фінансування шляхом отримання коштів безпосередньо за межами України на вигідніших умовах, ніж в Україні (за рахунок прозорості, структурованості Групи, наявності спеціалізації). При цьому існує можливість зовнішнього фінансування окремих напрямів бізнесу.
5. Забезпечити можливість оптимального виходу з бізнесу в цілому або його окремих напрямів у разі потреби. Досягнення цієї мети можливе за допомогою продажу корпоративних прав в іноземній компанії(ях) без яких-небудь українських податкових наслідків.
Нагадаємо, що міжнародна структуризація - це процес юридичної і податкової оптимізації бізнесу за допомогою ефективного поєднання переваг різних юрисдикцій.
Детальніше про майбутній захід можна дізнатися тут.