Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спроектовані правила ведення Реєстру морських портів, - юрист

5 листопада 2012, 17:37
262
0
Реклама

Минулого тижня Міністерством інфраструктури України був обнародуваний проект Порядку ведення Реєстру морських портів Україниякий має бути затверджений Кабміном. Проект розроблений у виконання статті 6 Закону України "Про морські порти України" (далі - "Закон про порти") і покликаний визначити адміністратора Реєстру, об'єм відомостей, які в нього вноситимуться, процедуру внесення змін і виключення інформації з Реєстру.

Адміністратором Реєстру пропонується призначити Адміністрацію морських портів України (далі - "АМП"). Нагадаємо, що згідно із Законом про порти, АМП є держпідприємством з філіями на місцях, яке управлятиме "стратегічними" активами портів. Утримувачем Реєстру буде Міністерство інфраструктури, а сам Реєстр буде доступний на сайті АМП.

Що стосується об'єму відомостей, які пропонується вносити в Реєстр, то він аналогічний переліку, закріпленому в статті 6 Закону про порти :

- реєстраційний номер, назва, дата реєстрації порту, назва і місцезнаходження адміністрації морського порту, дата і основа відкриття порту;

- перелік послуг, які надаються на території морського порту;

- перелік причалів і морських терміналів в межах порту;

- перелік портових операторів і послуг, які вони надають;

- основні технічні характеристики порту, включаючи відомості групи вантажів, які обробляються в порту, можливості по обслуговуванню судів і пасажирів;

- межі території і акваторії порту;

- вид і розміри водних транспортних засобів, які обслуговуються в морському порту;

- навігаційний період;

- підстави і дата виключення морського порту з Реєстру;

- посилання на обов'язкові постанови по морському порту;

- відомості об обмеження по безпеці мореплавання в акваторії порту.

Окремий розділ Порядку регулює процедуру включення в Реєстр відомостей про морських операторів, працюючих в порту. Нагадаємо, що згідно із статтею 1 Закону про порти, під портовими операторами розуміються стивидорные компанії, які експлуатують морський термінал і здійснюють погрузо-разгрузочные роботи, обслуговування і зберігання вантажів, обслуговування судів і пасажирів і інші пов'язані з цим види господарської діяльності. Перелік портових операторів формується з портових операторів, які знаходяться в межах порту (акваторії і території). Відомості про кожен портовий оператором включають наступний об'єм інформації :

- повне найменування;

- місцезнаходження і поштова адреса;

- перелік послуг, які виявляються портовим оператором в морському порту.

Артем Волков

Важливо відмітити, відомості про портових операторів вносяться в Реєстр на підставі заяв самих операторів, які подаються в АМП по встановленій проформі. АМП перевіряє відомості і, після їх підтвердження, впродовж 5 робочих днів вносить інформацію в Реєстр, про що письмово сповіщається заявник. Діяльність на території порту оператора, відомості про яке відсутні в Реєстрі, не допускається.

На наш погляд, об'єм інформації про портових операторів бажано доповнити сайтом, а також кодом ЄДРПОУ і індивідуальним податковим номером, що полегшить ідентифікацію суб'єкта, приміром, для цілей укладення договорів і перевірки компанії в інших реєстрах.

Передбачено, що Реєстр морських портів буде доступний на українській і англійській моваха ознайомитися з ним можна буде на сайті Адміністрації морських портів України, який, очевидно, з'явиться після створення самої Адміністрації.

Згідно із Завершальними положеннями Закону про порти, Порядок має бути затверджений Кабміном до 14 квітня 2013 рокуі набуде чинності з 14 червня 2013 року (одночасно з набуттям чинності Закону про порти).


Артем Волков
старший юрист, адвокат ЮФ АНК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини