Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підсумки правового тижня

2 листопада 2012, 09:34
244
0
Автор:
Реклама

Акти виконавчої влади

На поточному тижні набули чинності декілька постанов Кабміну, наказів міністерств і інших нормативно-правових документів, які безпосередньо регулюють діяльність суб'єктів господарської діяльності. Серед них:

1. наказ Мининфраструктуры від 21.09.2012 р. № 570яким вносяться зміни до декілька актів, регулюючих же/д перевезення:

- правила оформлення перевізних документів;

- правила реєстрації і експлуатації власних вантажних вагонів (наказ від 21.09.2012 р. № 570);

- збірка тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України і пов'язані з ними послуги (наказ від 21.09.2012 р. № 569);

- правила користування вагонами і контейнерами.

Серед нововведень документу можна відмітити те, що якщо до складу маршруту або групи входять власні вагони різних власників, то в графі 49(50) "Примітка" Відомості вагонів навпроти власного вагону відзначається: "Власний вагон. Власник(відзначається скорочене найменування власника вагону) ".

Також, згідно зі змінами, управління рухом порожніх власних вагонів державних вагонних компаній і зміна станції призначення на шляху перевезення здійснюються залізницями в порядку, встановленому для вагонів інвентарного парку, з внесенням відповідних змін до перевізних документів.

2. постанова НКРЕ від 13.09.2012 р. № 1181 що затверджує нові Правила користування природним газом для юридичних осіб, регулюючі стосунки між газопостачальними, газорозподільними, газотранспортними підприємствами і споживачами природного газу(окрім населення);

3. постанова Нацбанку від 20.09.2012г. № 386яким визначається порядок надання банками інформації Нацбанку про ув'язнених ними агентських договорів і ведення Нацбанком реєстру комерційних агентів(комерційних представників) банків.

Сільськогосподарський бізнес

Дотації для тваринництва. Постановою від 26.09.2012 р. № 986 Кабмін вніс зміни в Порядок використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету. Зміни торкаються надання дотацій за продану на забій худобу. Для отримання такої дотації необхідною умовою являється вирощування худоби в господарствах не менше трьох місяців до моменту продажу на забій. Термін буде з'ясований згідно з датою видачі паспорта великої рогатої худоби.

Ліцензування торгівлі племінними тваринами. Наказом Минагропрополитики від 01.10.2012 р. № 589 затверджені Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності по торгівлі племінними(генетичними) ресурсами, проведенню генетичної експертизи походження і аномалій тварин. Ліцензійні умови визначають вимоги для здійснення вказаної господарської діяльності.

Комисия по розподілу бюджетних коштів. Наказом Минагрополитики від 08.10.2012 р. № 607 створена Комісія з питань розподілу засобів, передбачених в державному бюджеті для часткового відшкодування суб'єктам господарювання вартості будівництва(реконструкції) тваринницьких ферм і підприємств по виробництву комбікормів, а також затверджено відповідне положення про роботу комісії.

Недропользование. Мінфін наказами від 17.09.2012 р. № 10001001 затвердив нові форми податкових розрахунків по платі за надра і по рентній платі за нафту.

Митниця

Без вимог. Держмитслужба листом від 24.10.2012 р. № 11.1/1.2-16.3/11961-ЕП роз'яснила питання надання митним органам документів, визначених класифікатором документів, затвердженим наказом Мінфіну від 20.09.2012 р. № 1011. Згідно з роз'ясненням класифікатор не встановлює вимог відносно необхідності представлення митним органам конкретних документів під час здійснення декларування товарів.

Відповідно до положень ст. 197 Митного кодексу митними органами контролюються документи, представлення яких передбачене законами України. На виконання вказаної ст. 197 ТК Кабміном прийнята постанова від 21.05.2012 р. № 436, яким визначений перелік документів, які видаються держорганами або іншими юрособами, уповноваженими на видачу цих документів. У листі відзначається, що керуючись положеннями норм ТК, в митній декларації лише вказуються відомості про ці документи.

Митна декларація. У листі від 25.10.2012 р. № 15/1-15.1/1934-ЕП Департамент митних платежів ГТС вказав на особливості заповнення "графи 47" митній декларації. Згідно з документом, графа 47 заповнюється, коли оформлення товару вимагає забезпечення сплати митних платежів, але сума таких платежів не перевищує 1000 євро і, відповідно до умов Митного кодексу, гарантія не надається. При цьому, в розділі способу розрахунку вказується код 32.

Крім того, роз'яснено, що інформація про звільнення від сплати митних платежів, наданих відповідно до обраного митного режиму, відмінного від імпорту і експорту, в звіт УАМП 7(про суми умовно нарахованих податків) не вноситься. У вказаний звіт включаються тільки суми умовно нарахованих податків по кодах, передбаченими розділами I - IV Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України і Класифікатора звільнень від сплати вивізного митного збору.

Фондовий ринок

Надання даних. НКБЦФР рішенням від 25.09.2012 р. № 1283 затвердила Положення про порядок складання і представлення адміністративних даних відносно діяльності торговців цінними паперами в Комісію, яким визначається склад терміни і порядок представлення в даних торговцем цінними паперами відносно нього профдеятельности на фондовому ринку.

Об'єднання профучастников. НКЦБФР 25.10.2012 р. схвалила проект положення про об'єднання профучастников фондового ринку. Документ розроблений з метою врегулювання діяльності об'єднань профучастников відповідно до норм Закону про цінні папери.

Операції РЕПО. НКЦБФР затвердила Порядок здійснення на фондових біржах операцій РЕПО (від англ. repurchase agreement, repo, угода купівлі(продажі) цінного паперу із зобов'язанням зворотного продажу(покупки) через певний термін за заздалегідь визначеною ціною).

Зокрема, цей Порядок вводить основні вимоги до порядку здійснення операцій РЕПОвстановлює предмет і термін операцій, умови відповідних договорів, реквізити, а також регламентує обов'язки і права бірж. Документ спрямований в Мінюст для проходження обов'язкової процедури державної реєстрації.

Нагляд за проведенням загальних зборів акціонерів. НКЦБФР завершила роботу над Порядком нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням і підведенням його підсумків на загальних зборах акціонерних товариств. Документ регулює процедуру призначення представників Комісії для нагляду за реєстрацією акціонерів для участі в загальних зборах, за проведенням загальних зборів, голосуванням і підведенням його підсумків, а також порядок підготовки документів за результатами таких дій. Документ спрямований на реєстрацію в Мінюст.

Податкова звітність

Електронна звітність ДПС. Наказом Мінфіну від 08.10.2012 р. № 1057 затверджені положення, які передбачають регулювання передачі електронних копій розрахункових документів податковим органам.

Дозволи "не подавати". Листом від 17.10.2012 р. № 6274/0/71-12/15-1417 ДПС повідомила, що платники податку можуть не подавати(не заповнювати) Додаток ОК до декларації з податку на прибуток, починаючи із звітного періоду - 9 місяців 2012 р.

Новини підприємництва

Відміна реєстрації декларації. Президент підписав Закон № 5312 - VIметою якого є недопущення невиправданих витрат, часу і засобів виробниками - суб'єктами господарювання на реєстрацію декларацій. Законом відміняється обов'язкова реєстрація в центральних органах виконавчої влади декларації про відповідність. Також внесені зміни до законів про підтвердження відповідності, про захист прав споживачів - відносно виключення вимоги вказувати в супровідних документах реєстраційні номери декларацій.

Закриття банківського рахунку ліквідованої юрособи. Нацбанк листом 24.10.2012 р. № 25-112/2307-10083 роз'яснив, що банк має право закрити поточний рахунок юридичної особи на підставі документу, виданого держреєстратором, який підтверджує держреєстрацію припинення юридичної особи.

Крім того, НБУ вказав, що у випадках, коли засоби за недіючими рахунками не були затребуваними клієнтом, банк придбаває право власності на ці засоби по давності, що придбавалася, і вони можуть бути визнані, як дохід оподаткування банку.

Оподаткування дитячих продуктів. Кабмін постановою від 24.10.2012 р. № 969 виклав в новій редакції перелік спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва, прибуток підприємств від реалізації яких на митній території України звільняється від оподаткування.

Законопроекти тижня

Документи на фермерство. Правительственым проектом № 11381 предлагаеться уточнити перелік документів, які подаються до заяви для отримання у власність або в оренду земельної ділянки з метою ведення фермерського господарства. Відповідно до діючої норми до заяви додаються документи, які підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному учбовому закладі.

Кабмін пропонує чітко прописати, що до заяви додаються засвідчена в установленому порядку виписка з трудової книжки із записами, які підтверджують стаж роботи в сільському господарстві не менше як 3 року, або копію документу про утворення встановленого зразка відповідного образовательно-квалификационного рівня за спеціальностями з підготовки фахівців для сільського господарства галузі знань "Сільське господарство і лісництво".

Відшкодування збитку за дії митників. Урядовий законопроект відносно відшкодування збитку при неправомірних діях посадовців № 11380 передбачає внесення доповнень в ст. 30 ТК відносно встановлення переліку випадків відшкодування збитку, заподіяного митниками при виконанні ними своїх службових обов'язків та ін.

Введення екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації т/с. Законопроектом № 11260 передбачено, що засоби, що поступають до держбюджету від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації т/з, направляються на покриття витрат осіб, що здійснюють діяльність, пов'язану з утилізацією таких т/с. Розмір екологічного податку, підмета сплаті з конкретного транспортного засобу, обчислюється виходячи із ставок і коефіцієнтів для кожного виду транспортного засобу, об'єму двигуна, року випуску, маси і інших характеристик.

Перспективи

Stоp валюта. Кабмін прийняв зміни в Порядок визначення терміну і умов завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України. Зокрема, виключені норми, що дозволяють виводити валютні засоби за кордон. На думку уряду, зміни сприятимуть руйнуванню схем виведення валютних засобів за межі України. Також буде посилений контроль за дотриманням валютного законодавства і повнотою декларування податків компаніями-імпортерами.

Антикорупционый проект відносно митниці. Кабмін схвалив законопроект про удосконалення антикорупційного законодавства відносно діяльності митників і арбітражних керівників. Уряд пропонує привести Митний кодекс і Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом" у відповідність із Законом "Про основи запобігання і протидії корупції". Ряд положень законопроекту спрямований на усунення можливих протиріч між особистими інтересами і службовими повноваженнями в діяльності посадовців митної служби і арбітражних керівників.

Інтернет-ідентифікатор. Нацкомиссия з питань регулювання зв'язку і інформатизації винесла на громадське обговорення проект Положення про порядок формування українського сегменту світового простору ідентифікаторів об'єктів. Цей документ стане нормативною основою для впорядкування процесу "маркіровки" інформації на мережевому рівні, що дозволить ідентифікувати її джерело і забезпечити необхідні вимоги виконання електронних господарських операцій, у тому числі міжнародних.

З цими і багатьма іншими корисними для українських підприємців документами Ви можете ознайомитися в системах ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини