Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкам дозволили продовжити використовувати до 1 січня 2015 р. оперативний спецтранспорт

24 жовтня 2012, 09:34
169
0
Автор:
Реклама

У обнародуваному Нацбанком проекті змін до Інструкції по організації перевезення валютних цінностей і інкасації засобів у банківських установах (постанова НБУ від 14.02.07 № 45) знайшли віддзеркалення пропозиції, надані УКБС у рамках міжвідомчої робочої групи.

Банкам надається можливість продовжити використовувати до 1 січня 2015 р. оперативний спецтранспорт (придбаний до набуття чинності постанови)самостійно визначати необхідні заходи охорони при перевезенні суми до 559 тис. грн., на власний розсуд установи можуть використовувати або спецпристрої, або вогнепальну зброю при перевезенні засобів панцерованымы автомобілями 2-3 класи, а також збільшити в 3 рази об'єм коштів, непанцерованым, що перевозяться, оперативним автотранспортом з використанням зброї.

Збільшення максимальних об'ємів цінностей (до 3 354 тис. грн.) для непанцерованых автомобілів істотно зменшить витрати банків на інкасацію власних відділень і клієнтів оскільки позбавить банківські установи від необхідності здійснювати додаткову (позачергову) доставку проинкасованой готівки і доставляти її окремо до кожного відділення / банкомату, а також інкасувати кожен виторг клієнтів окремо. В результаті, зберігаються маршрути інкасації, клієнти банків не будуть вимушені здавати виручку самостійно. Це не лише зменшить витрати банківських установ, але і зменшить риски втрати грошових коштів підприємствами і організаціями.

Продовження терміну використання наявного спецавтопарку до 2015 р. роки запобігає підвищення вартості інкасації. Адже вимога використовувати для інкасації тільки панцерованый оперативний транспорт 3 класи захисту зажадає додаткових капіталовкладень в сумі, що перевищує 1,5 млрд. грн. по усій банківській системі. Так, середня вартість одного автомобіля складає більше 500 тис. грн., а кількість інкасаторських машин в Україні - більше 3 тисяч.
"Слід врахувати збиткову діяльність банків останніми роками. Так, за даними НБУ, впродовж 2011 р. чисті збитки в об'ємі 7,7 млрд. грн. зазнало близько 18% загальної кількості діючих банківських установ, тоді як за 2010 р. негативний фінансовий результат був зафіксований в 20% установ (тобто в кожному п'ятому банку), в цілому по системі перевищило 13 млрд. грн. І хоча з січня по серпень поточного року банки уперше з початку кризи показали позитивний результат (близько 2,9 млрд. грн.), вересень 2012 р. знову став збитковим (на суму понад 118 млн. грн.) - відмітила гендиректор УКБС Галина Олифер. - Тому облік пропозицій УКБС відносно послаблення інкасаторської норми дозволить банкам поступово привести свій спеціалізований автопарк у відповідність з новими вимогами, не перекладаючи витрати на своїх клієнтів".

За інформацією прес-служби УКБС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини