Дія проекту закону "Про корму" (№ 11349) передбачається розповсюдити на юр- і фізосіб-підприємців, які здійснюють промислове виробництво і вводять в оборот корми для тварин. На осіб, що здійснюють виробництво кормів для власного підсобного господарства, норми не поширюються.
Згідно з проектом, корма - це кормові матеріали, кормові суміші, комбікорми або будь-яка речовина або продукт, перероблений, частково перероблений або не перероблений, включаючи добавки, і призначений для годування тварин.
Забороняється оборот кормів чи їх згодовування будь-якій тварині, якщо вони небезпечні; неправильно маркіровані; зроблені на потужностях, які не пройшли держреєстрацію або на які не виданий експлуатаційний дозвіл, або його дія припинена; ввезені (переслані) на територію України контрабандою; у них закінчився термін придатності.
Якщо встановлено, що при дотриманні споживачем правил використання, зберігання або транспортування кормів наноситься або може наноситися шкода життю, здоров'ю, майну споживача або природному довкіллю, то оператор ринку кормів зобов'язаний негайно припинити їх виробництво (реалізацію) до усунення причин, а в необхідних випадках - вжити заходи до вилучення їх з обороту і відгук у споживачів. Оператор ринку кормів зобов'язаний відшкодувати в повному об'ємі заподіяні споживачам збитки, пов'язані з відгуком продукції.
Оператори ринку кормів несуть цивільну, адміністративну або карну відповідальність за наступні порушення:
- використання потужностей по виробництву кормів без держреєстрації;
- виробництво, зберігання кормів без отримання експлуатаційного дозволу;
- введення в обіг кормів, які є небезпечними для тварин;
- порушення вимог нормативно-правових актів по безпеці і гігієні кормів, у тому числі допущення до процесу виробництва і / або обороту кормів осіб, що мають протипоказання до роботи з кормою і присутність на робочому місці може привести виробництво і / або звернення небезпечних кормів;
- невиконання обов'язку по відгуку або вилученню із звернення кормів, які є небезпечними;
- приховання (ненадання), відмова в наданні, надання неправдивої інформації по запитах посадовців центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики в області ветеринарної медицини, підрозділів ветеринарної міліції, та ін.