Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президента ще раз попросили ветувати зміни до Закону про захист персональних даних

23 жовтня 2012, 11:45
157
2
Автор:
Реклама

УКБС, у рамках участі в Громадській раді при Мінюсті, підтримала звернення вказаної ради до Президента України відносно необхідності застосування права вето до прийнятого Верховною Радою змін до Закону "Про захист персональних даних"які передбачають необмежене втручання держорганів в діяльність усіх, хто здійснює обробку персональних даних, і нав'язують бізнесу додаткове державне техрегулирование у сфері захисту персональних даних.

Нагадаємо, 2 жовтня ВР ухвалила Закон про внесення змін до Закону про захист персональних даних відносно удосконалення правового регулювання в цій сфері (проект № 10472-1)який ще на стадії опрацювання викликав заперечення громадськості і істотні зауваження експертів ВР - Головного науково-експертного управління і Головного юридичного управління - із-за невідповідності Конституції і помилкового підходу до розуміння імплементації Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних (детальніше читайте в матеріалі: "Закон про персональні дані змінений з метою захисту особистого життя").

Зокрема, замість вдосконалення порядку обробки і держреєстрації персональних даних, ухвалений Закон змінює зміст ст. 32 Конституції, згідно якої не допускається збір, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без його згоди, окрім випадків, визначених законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини. В той же час Закон передбачає, що поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних дозволятися в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини, "якщо це необхідно".

Представники громадськості відмічають, що вказана норма приведе до грубого порушення Конституції в частині забезпечення свободи інформації, а також приведе до необгрунтованого втручання в право на приватность пересічних громадян. При цьому, неузгодженість прийнятих змін до Закону про захист персональних даних з нормами Закону "Про доступ до публічної інформації" і фактична підміна понять "персональні дані" і "публічна інформація" дозволить суб'єктам владних повноважень і надалі обмежувати доступ громадськості до публічної інформації з посиланням на конфіденційність усіх персональних даних без обмежень.

Більше того, незважаючи на істотну невідповідність Конституції і ряд техніко-юридичної недосконалості, Закон не лише був прийнятий, але і всупереч ст. 102 і 116 Регламенту ВР, доповнений новими положеннями, які змінили концепцію Закону і істотно погіршили його зміст. Зокрема, необгрунтовано розширені повноваження держоргану з питань захисту персональних даних, який наділений повноваженнями здійснювати технічне регулювання у сфері захисту персональних даних, розробляти стандарти, технічні регламенти, вимоги до інформаційно-телекомунікаційних систем, а також оцінювати відповідність систем захисту інформації.

УКБС відмічає неприпустимість подібного втручання в господарську діяльність суб'єктів бізнесу і введення надмірного админконтролявраховуючи, що особи, що мають доступ до персональних даних (в т.ч. здійснюють їх обробку), у разі порушення вимог Закону про захист персональних даних несуть відповідальність згідно із законодавством України.

Експерти відмічають, що введення оцінки відповідності систем захисту інформації на державному рівні очевидно створить значні перешкоди для ведення бізнесу і неминуче приведе до додаткових, і при цьому, абсолютно невиправданим фінансовим витратам більшості підприємців, адже такі системи не впроваджуватимуться без узгодження держрегулятором.

Крім того, запропонована в Законі повноваження держслужба з питань захисту персональних даних вже віднесена до повноважень держслужби спеціального зв'язку і захисту інформації. Тому набуття чинності Закону приведе до дублювання функцій держорганів, що суперечить Указу Президента "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 1085 від 09.12.2012 в частини усунення дублювання повноважень органів виконавчої влади, скорочення чисельності управлінського апарату і витрат на його зміст.

За інформацією прес-служби УКБС.

Також читайте: Омбудсман просить Януковича ветувати зміни до Закону про захист персональних даних.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини