Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У комітеті обговорили можливі неполадки в роботі по новому КПК

17 жовтня 2012, 17:59
217
0
Автор:
Реклама

Належна реалізація положень КПК вимагає не лише внесення змін до законодавчих актів, але і ряду інших заходів комплексного характеру. У їх числі перегляд значного масиву підзаконних нормативно-правових актів; організація навчання працівників системи карної юстиції, підготовка матеріально-технічної бази для впровадження окремих новел, таких як процесуальні дії в дистанційному режимі- відмітив перший заступник голови Комітету Володимир Олийнык.

Проте, найбільш складним процесом, очевидно, слід рахувати перебудову системи правоохоронних органів країни у зв'язку зі змінами в організації системи досудового розслідування. У цих умовах відсутність погоджених, чітко спланованих і контрольованих дій відповідних органів держвлади за рішенням усіх вказаних вище питань перехідного періоду може викликати колапс усієї системи карної юстиції. Риски розвитку ситуації саме в цьому напрямі є сьогодні досить високими, вважають в комітеті.

Серед організаційно-правових заходів В. Олейнык виділив створення Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань і розробку відповідного програмного забезпечення. На його думку, слід дуже уважно підійти до питанню безпеки даних в цьому реєстрі. Комп'ютери оперативних підрозділів, на яких містилася секретна інформація, заборонено підключати до Інтернету. А сьогодні уся база досудових розслідувань буде частиною мережі, нехай навіть і захищеною- відмітив він. Треба створити комплексну систему захисту інформації відносно Реєстру, а потім її параметри і фактичну роботу перевірити за допомогою можливостей підрозділів по боротьбі з кіберзлочинністю, - запропонував перший заступник.

В ході впровадження Кодексу можуть виявитися недоліки і Олейнык завірив, що Комітет готів буде розглянути їх і при необхідності підготувати і внести законодавчі зміни.

Також зверталася увага на необхідність сумісного навчання працівників прокуратури, інших правоохоронних органів і адвокатів, оскільки усі повинні однаково розуміти норми нового КПК.

Учасники дискусії пропонували створити міжвідомчий гурт по аналізу і моніторингу застосування КПК на практиці, консультаційно-методичні служби невідкладної консультативної допомоги працівникам правоохоронних органів. Пропонувалося також через деякий час обговорити в Комітеті ефективність застосування норм КПК на практиці.

За інформацією прес-служби ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини