Вищий спеціалізований суд України по розгляду цивільних і карних справ 12 жовтня за результатами тендеру уклав угоду з ГП "Науково-дослідний і проектний інститут містобудування" на розробку проектно-сметной документації на реконструкцію будівель під приміщення суду. Вартість угоди склала 8 720 000 грн., повідомляється в "Віснику державних закупівель".
Передбачено, що для розміщення голови суду Леоніда Фесенко буде виділений окремий блок на 4-му поверсі: кабінет, приймальня, кімната відпочинку, санвузол, кімната охорони. Кожному з трьох заступників голови суду і керівникові апарату буде виділений кабінет, приймальня, кімната відпочинку при кабінеті, санвузол. Простим суддям ВССУ передбачені кабінети площею не менше 14 м кв. Також буде виділений зал міжнародних зустрічей з розрахунку на 12-14 чоловік за круглим столом, музей ВССУ, саll - центр, їдальня в окремій прибудові з розбиттям на зони для їди суддів, керівництва і працівників апарату суду. А Управління інформаційного забезпечення отримає власну фотостудію і друкарню.
Споруди для реконструкції ВССУ отримав за розпорядженням Кабміну від 6 червня 2012 р. № 470-ряким було скасовано попереднє рішення від 10 листопада 2010 р. про передачу суду будівлі по вул. Пилипа Орлика, 4 і 4а, в яких раніше розміщувався Верховний Суд України.
У тендері брали участь чотири проектні установи. Двоє з них пропонували виконати роботи дешевше переможця : Донецьке ТОВ "Інститут "Стройремпроект" - за 3 240 000 грн., Київське ПАО "Гипрогражданпромстрой" - за 7 450 000 грн. Обидві заявки були відхилені, оскільки компанії не надали інформації про фінансові результати за 2011 рік, хоча фірми подали дані об перше півріччі цього року. Також київська компанія подала декілька прострочених довідок від держорганів, невірно оформила конверт, в якому подавалася конкурсна пропозиція, і тому подібне. Донецькій фірмі також пред'явили претензію про невідповідність її заявки умовам торгів. Інститут "Стройремпроект" пропонував виконати ескізний проект впродовж трьох місяців після укладення договору, робочу документацію - впродовж півроку. Проте це не відповідало вимогам суду, який хотів би ескізний проект був наданий вже в жовтні, тобто впродовж трьох тижнів після підписання угоди, а робочу документацію - листопаді. Тобто на проектні роботи відводилося не більше півтора місяців.
Джерело: Наші гроші.