У зв'язку з впровадженням в Україні системи обов'язкового контролю за змістом генетично модифікованих компонентів в рослинній сировині, продуктах харчування і лікарських засобах, а також маркіровки (етикетування) відповідної продукції, особливу гостроту придбала проблема повноцінного наукового забезпечення умов для здійснення такого контролю. Це питання не може бути вирішене без створення науково-методологічного центру з питань випробувань ГМО (референтній лабораторії)який міг би виконувати тестування і оцінку методів виявлення ГМ-компонентов, включаючи відбір зразків і ідентифікацію випадків їх перетворення в продуктах харчування або кормі і врегулювання суперечок між суб'єктами відносно результатів.
Прийняття відповідного розпорядження дозволить створити науково-методологічний центр з питань випробувань ГМО на базі наукової установи Національної академії наук України. Питання, що стосуються аналізу ГМО і розробки відповідних молекулярно-біологічних методів для цієї мети, являються, передусім, науковими питаннями і вимагають для свого вирішення певного кваліфікованого рівня і попередньої професійної підготовки. Така установа повинна мати існуючу необхідну інструментальну і матеріально-технічну базу для функціонування науково-методологічного центру з функціями референтної лабораторії для координації роботи мережі ГМО-тестирующих лабораторій.
Згідно ст.7 Закону "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні і використанні генетично модифікованих організмів", урядом визначена державна установа "Інститут харчової біотехнології і геномики Національної академії наук України" науковою установою, уповноваженою на виконання функцій науково-методологічного центру питанням випробувань ГМО.
За інформацією прес-служби Міністерства освіти і науки, молоді і спорту.
Читайте також: Маркіровку "без ГМО" відмінять.