Аналіз діяльності юридичних служб центральних органів виконавчої владипідлеглих ним підприємств, установ і організацій, який здійснює Міністерство юстиції, свідчить перманентний недолік кадрів в цих службах.
Так, наприклад, за підсумками першого півріччя 2012 року залишалися вакантними 7 посад керівників юридичних служб, зокрема, в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, в Державній санітарно-епідеміологічній службі України, Державній службі інтелектуальної власності України, Державному агентстві водних ресурсів України, Державному агентстві по інвестиціях і управлінні національними проектами України, Державному агентстві України по туризму і курортам і в Національному агентстві України з питань державної служби.
Всього з початку 2012 року в юридичних службах були вільні в середньому близько 16% від загальної кількості посад, передбачених штатними розкладами.
Зокрема, у центральних органах виконавчій владі по 948 посад працівників юридичних служб фактично було заповнено 775 посад. Залишалися вакантними 172 посади, що складає 18,1% від загальної кількості посад, передбачених штатними розкладами центральних органів виконавчої влади.
У територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади, на державних підприємствах, установах і організаціях, які належать до сфери управління цих органів, штатними розкладами було передбачено 9 980 посад працівників юридичних служб, з яких вакантними залишалися 1 438 посад, тобто 14,4% від загальної кількості посад.
При цьому, закінчена вища юридична освіта в центральних органах виконавчої влади за фахом правознавство мали лише 696 працюючих. 70 працівників юрслужб мали освіту по інших спеціальностях, чим визначені в галузі знань правозокрема освіта за фахом міжнародне право. 8 працівників юрслужб - знаходилися в процесі здобуття повної вищої освіти.
У якості позитивних прикладів організації роботи юридичних служб Міністр юстиції привів Міністерство культури, Міністерство закордонних справ, Пенсійний фонд і Державну пограничну службу України.
Говорячи про професійну якість роботи юридичних служб центральних органів виконавчій владі, зокрема, нормопроектных діяльність, Міністр юстиції відмітив, що Міністерство юстиції погоджує близько 99% проектів нормативно-правових актів, поданих роки на правову експертизу в Мінюст. Зокрема, з початку 2012 року центральними органами виконавчої влади було подано в Мінюст 925 проектів нормативно-правових актів, з них погоджене 918, погоджено із зауваженнями 622, погоджено без зауважень 296 проектів нормативно-правових актів, не погоджене 7.
При цьому, Міністр юстиції повідомив, що Міністерство юстиції організовує систематичні заняття по перепідготовці і підвищенню кваліфікації працівників юридичних служб центральних органів виконавчій владі з метою підвищення їх професійного рівня.
За інформацією прес-служби Мінюсту.