На засіданні комітету відзначалося, що проект № 11070 спрямований на оптимізацію порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами загальнодержавного значення шляхом віднесення узгодження клопотань про надання надр в користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалини загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобутком корисних копалин, у ведення місцевих держадміністрацій замість обласних, Київського і Севастопольського міських рад.
На думку членів комітету, запропонований проект не узгоджується із статтею 140 Конституцій, згідно якої місцеве самоврядування здійснюється територіальною общиною в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування : сільські, селищні, міські ради і їх виконавчі органи. Ці органи є повноважними представниками і виразниками інтересів територіальних громад, тобто людей, що проживають на відповідних територіях.
На засіданні відзначалося, що усувати показні органи місцевого самоврядування від вирішення питань, пов'язаних з наданням надр в користування, - означає усувати самих людей від участі в управлінні державними і місцевими справами. Фактично від ухвалення рішення, вважають народні депутати, відстороняються органи, що відповідають за економічний і соціальний розвиток відповідних територій, їх екологічний стан, на які покладені відповідно до статті 61 Кодексу України про надра, зміни в який проектом вносити не передбачається, здійснення в межах своєї компетенції державного контролю за використанням і охороною надр. Крім того, запропонований законопроектом перерозподіл компетенції вимагає додаткового обгрунтування.
За інформацією прес-служби ВР.