Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пропонується підвищити відповідальність за випалювання рослинності

9 жовтня 2012, 13:04
170
0
Реклама

Нардеп Юрій Кармазин стурбований відсутністю реальних важелів дії на правопорушників, які випалюють стерню, луги, пасовища, ділянки із степовою, водно-болотяною і іншою природною рослинністю, рослинність або її залишки, а також опале листя в смугах відведення автомобільних і залізних доріг, в парках, інших зелених насадженнях, на газонах в населених пунктах. У зв'язку з цим, законопроектом № 11309 пропонується розширити коло осіб, які мали б право контролювати дотримання вимог закону і оперативно, у рамках своєї компетенції, складати протоколи по правопорушеннях, передбачених відповідними статтями.

Запропоновано внести зміни до Карного кодексу Україна (ст. 245) - підняти розмір санкцій за випалювання стерні і листя і завдання шкоди родючого шару землі - для граждна від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів (зараз 10 - 20), для підприємців і посадовців - 80 - 100 (зараз 50 - 70), і більше - за рецидив. Крім того, нардеп ініціює введення трьох нових статей в КоАП - стосовно випалювання рослинності або її залишків в смугах відведення і навколо автомобільних і залізних доріг, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотяною і іншою природною рослинністю.

Нардеп хоче надати повноваження розглядати справи про ці адміністративні правопорушення максимальній кількості осіб - залізничникам, представникам Міністерства аграрної політики, СЭС, пожежником і тому подібне

Крім того, запропоновано декриминализировать відповідальність за знищення або ушкодження стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, розмір яких менше 1 га, оскільки більшості власників землі належать ділянки саме такого розміру. В той же час, пропонується збільшення економічних санкцій за ці дії.

Діючі норми передбачають відповідальність тільки за "знищення або ушкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктівуздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем або іншим загальнонебезпечним способом". У законодавстві не визначено поняття "Навколо населених пунктів", і тому можуть виникати спори відносно визначення, на якій відстані від населеного пункту повинні знаходитися лісовий масив або насадження, щоб вони вважалися розташовані саме "навкруги". Крім того, оскільки чинне законодавство (наказ Минстроя від 10.04.2006 № 105) передбачає, що "зелені насадження - деревна, чагарникова, квіткова і трав'яна рослинність природного і штучного походження на певній території населеного пункту", то можуть виникати спори, чи можна вважати зеленими насадженнями водно-болотяну і іншу не перераховану в наказі природну рослинність, які знаходяться не безпосередньо "навколо населених пунктів", а набагато далі, за межами населених пунктів або біля узятих під охорону держави територій і об'єктів природно-заповідного фонду, лісових масивів і тому подібне. Також незрозуміло, як бути, якщо знищуються лісові масиви в межах населених пунктів.

Читайте також: Забруднення довкілля може стати дорогим "задоволенням".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини