Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи є Україна дружньою арбітражу?

3 жовтня 2012, 10:54
101
0
Автор:
Реклама

Згідно з даними дослідження практики визнання і виконання, а також відміни арбітражних рішень, узагальненим в звіті Ukraine. Arbitration - friendly: 2011-2012 statistical report ("Україна. Дружня арбітражу юрисдикція: статистичний звіт 2011-2012")намітився серйозний прогрес України у напрямі визнання арбітражу. Дослідження охопило усі доступні судові рішення 2011 року і першої половини 2012 року, які істотно торкнулися міжнародного комерційного арбітражу. Таких виявилося близько 1400. Звіт виданий арбітражною практикою ЮФ Cai & Lenard на англійській, українській і російській мовах.

Як показало дослідження, випадки відмови судів в наданні згоди на примусове виконання арбітражних рішень стають усе більш рідкісними (у 2011 році суди відмовляли в 10 % випадків, в 2012 році - в 6 %). У більшості ж своїй арбітражні рішення допускаються до примусового виконання. Лідером серед арбітражних установ, арбітражні рішення яких були допущені до виконання, залишається Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (близько 62 % усіх допущених до виконання рішень).

Рідкісними стають випадки відміни судом арбітражних рішень. В той же час, як випливає із звіту, суди не схильні сприяти в забезпеченні виконання арбітражного рішення і не застосовують забезпечувальні заходи ні під час арбітражного розгляду, ні після нього.

Як виявилось, найбільш недружніми до арбітражу залишаються господарські судиякі за формальними ознаками визнають арбітражні угоди нездійсненними із-за дрібних описок в назвах арбітражних установ.

Фахівців практики міжнародного комерційного арбітражу може обрадувати те, що в 2011-2012 році не було випадків залучення арбітрів до карної відповідальності у зв'язку з їх професійною діяльністю.

За інформацією ЮФ Cai & Lenard.

Читайте також: Міжнародний арбітраж: ради від англійського юриста.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини