Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент націлений на гуманізацію покарання за дитячі злочини

24 вересня 2012, 16:38
270
2
Реклама

21 вересня 2012 р. відбувся круглий стіл на тему "Запобігання дитячій злочинності і злочинам проти дітей", який був організований Добродійним фондом ім. Юрія Кравченка і Громадською організацією "Центр розвитку суспільства". Захід став першим з циклу запланованих у рамках Програми правового виховання дітей і було спрямовано на обговорення ефективних методів запобігання дитячій злочинності і злочинам проти дітей.

В ході круглого столу Уповноважений Президента України з прав людини Юрій Павленко відмітив, що аналіз і моніторинг законодавства, яке з'явилося в Україні за останні 20 років і торкається дітей, показує, що існує надзвичайно багато пропусків в цьому законодавстві і його відповідності Конвенції про права дитини, ратифікованою Україною в 1991 р. Більше того, г-дінів Павленко засумнівався в точності перекладу самої конвенції на українську мову.

Також він звернув увагу на те, що сьогодні Президент України ставить завдання по гуманізації карного правосуддя, як по відношенню до усіх громадян, так і стосовно дітей. Ю. Павленко нагадав, що в травні 2011 р. В. Янукович підписав Концепцію реформування карної юстиції відносно неповнолітніх.

Також він відмітив, що окреме завдання Президента поставлене перед Міносвіти відносно правообразовательной і правовиховної роботи з дітьми, спрямованої на підвищення рівня правових знань, зокрема, захисту від проявів дискримінації, насильства, а також застосування вчасно необхідних заходів з метою попередження і недопущення таких проявів в установах освіти.

По словах Ю. Павленко, уся система правосуддя і юстиції в Україні є каральною по відношенню до дитини. Позиція Президента стосовно цього питання - перехід від карального правосуддя до виховного.

"Відносно дитини зміст за колючим дротом має бути крайньою формою покарання за надзвичайно тяжкі злочини. Сьогодні більше 60% дітей знаходяться в колоніях за скоєння незначного злочину : крадіжку або крадіжку в групі, в основному мобільних телефонів. І лише близько 10 % - за особливо тяжкі злочини. Окрема історія - це перебування дітей в СІЗО, де досі трапляються факти 2-3 літні перебування там дітей за крадіжку телефону або іншу дрібницю, але досконалу в групі"- відмічає Ю. Павленко.

Цікаво, що в ході круглого столу був представлений "Карний кодекс для дітей", автором якого виступила Галина Палийчук. У книзі розглядаються ті злочини, відповідальність за які несуть неповнолітні. "Карний кодекс для дітей" був написаний з метою викладу складних норм закону у формі, зрозумілій дітям. Про те, чи вдалося це авторові книги, читайте найближчим часом в рецензії журналіста ЮРЛИГИ на "Карний кодекс для дітей".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини