Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НКЦБФР попросили допрацювати законопроект відносно розвитку ринку облігацій

14 вересня 2012, 17:53
122
0
Автор:
Реклама

УКБС підтримує впровадження на законодавчому рівні норм, регулюючих дії емітента і власників корпоративних облігацій у разі дефолту, реструктуризації боргу і конвертації облігацій. Так, визначення в законопроекті поняття "дефолт" разом з регламентацією прав власників корпоративних облігацій і обов'язків емітента у разі його настання, підвищить інвестиційну привабливість національного ринку облігацій.
В той же час експерти УКБС відмітили необхідність уточнення окремих положень законопроекту і узгодження їх з іншими нормативними актами з метою недопущення ускладнень в діяльності суб'єктів фондового ринку. Зокрема, УКБС пропонує видалити норму про включення акцій емітентів біржових облігацій (акціонерних товариств) у біржовий реєстр фондової біржі. Адже вимога проходження процедури лістингу публічними акціонерними товариствами вже міститься в Законі "Про акціонерні товариства" і є некоректною по відношенню до суспільств, які мають тільки одного акціонера.


Окрім цього, в УКБС відмічають недоцільність введення норми, що передбачає право власників біржових облігацій на дострокове погашення у разі виключення з біржового реєстру усіх акцій і облігацій емітента. Адже у разі зміни кон'юнктури ринку по одних фінансовими інструментами емітента і наступним їх виключенням з біржового реєстру, емітент біржових облігацій зіткнеться з незапланованим проспектом емісії, поверненням грошових коштів по достроковому погашенню облігацій. Така ситуація може привести до штучного дефолту емітента біржових облігацій, що ускладнить виведення корпоративних облігацій на біржовий ринок і уповільнить його розвиток внаслідок істотного обмеження прав емітента.
"Слід врахувати, що сьогодні операції з цінними паперами, які вільно звертаються на фондовому ринку, не перевищують 11%, а доля корпоративних облігацій в загальному об'ємі операцій з цінними паперами складає близько 20%- відмітила генеральний директор Асоціації "Український Кредитно-банківський Союз" Галина Олифер. - Тому законодавче те, що збалансувало інтересів емітентів і власників корпоративних облігацій дозволить підвищити відкритість фондового ринку і створити надійний механізм акумуляції фінансових ресурсів в економіці, що істотно збільшить її інвестиційний потенціал".

За інформацією прес-служби УКБС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини