Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сертифікати якості зерна повинні видаватися в найкоротші терміни

5 вересня 2012, 11:46
488
0
Автор:
Реклама

Державна інспекція сільського господарства України листом від 30.05.2012 р. № 33-4-3-11/2640 роз'яснила деякі питання видачі сертифікатів якості зерна і продуктів його переробки.

Госсельхозинспекция нагадала, що експортно-імпортні операції із зерном і продуктами його переробки, окрім хлібобулочних і макаронних виробів, проводяться за наявності сертифікату якості зерна і продуктів його переробки, який видається на платній основі територіальними органами спеціально уповноваженого держоргану у сфері держконтролю за якістю зерна і продуктів його переробки в порядку, встановленому Кабміном.

В той же час, ст. 21 Закону "Про зерно і ринок зерна в Україні" встановлений термін - 3 дні після вступу заяви від суб'єкта ринку зерна, про видачу сертифікату якості на партію зерна і продуктів його переробкина ухвалення рішення про видачу або відмову у видачі такого сертифікату.

У листі нагадується, що 17.05.2012 р. парламентом був прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно оптимізації видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності". Законом передбачається, що сертифікат якості зерна і продуктів його переробки і сертифікат відповідності послуг зі зберігання зерна і продуктів його переробки видаватимуться в установленому порядку, без обов'язкової їх видачі через дозвільні центрищо дозволить в найкоротші терміни приймати рішення про видачу або відмову у видачі вищезгаданих сертифікатів.

Окрім цього згідно п. 4 накази Минагрополитики від 23.12.2011 р. № 770 "Про затвердження Положення про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі", територіальні органи Госсильгоспинспекции України здійснюють держнагляд, зокрема, в частині якості і безпеки сільгосппродукції за дотриманням вимог стандартів, технічних умов, інших нормативних документів, пов'язаних з якістю і безпекою сільгосппродукції, наявністю ГМО при її заготівлі, зберіганні, переробці, переміщенні після території України і здійснення експортно-імпортний операція підприємство увесь форма власність.

У листі також відзначається, що на сьогодні Госсельхозинспекцией розглядається питання про внесення змін до деяких законодавчих актів, а також дано доручення територіальним органам Госсельхозинспекции сприяти суб'єктам господарювання у видачі сертифікатів в найкоротші терміни.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини