ДПС листом від 23.08.2012 р. відповіла на запит відносно власних засобів, внесених фізособою-підприємцем - платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) і відображення цих засобів в книзі обліку прибутків.
Як відзначається в листі, відповідно до підпункту 296.1 ст. 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, I, що обрали, II і III групу, ведуть облік в порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 ст.296, шляхом щоденного відображення отриманих прибутків за підсумками робочого дня в книзі обліку прибутків.
Форма книги обліку прибутків і порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. N 1637 "Про затвердження форм книги обліку прибутків і книги обліку прибутків і витрат і порядок їх ведення".
Так, згідно п. 4 порядки передбачено, що в книзі обліку прибутків відбивається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності з сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно п. 5 порядку, записи в Книзі виконуються за підсумками робочого дня, впродовж якого отриманий дохід, зокрема засоби, що поступили на поточний рахунок платника податку і отримані готівкою, сума заборгованості, по якій збіг термін позовної давності, фактично безкоштовно отримані товари (роботи, послуги).
Як відмічає податкова, відповідно до п. 6 порядку платник податку вносить в Книгу відомості у наступному порядку:
- в графі 1 вказується дата запису;
- в графах 2 - 7 відбивається дохід від здійснення господарської діяльності, оподатковуваний по ставках, встановлених відповідно до п. 293.2 і підпунктом 2 п. 293.3 ст. 293 Податкові кодекси, а саме: в графі 2 вказується отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.
У свою чергу платники єдиного податку 3ей групи які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік прибутків і витрат і в графі 2 вказують отриману суму коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги без ПДВ.
Відмітимо, що ці книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Отже, як відзначається в листі, усі засоби, що поступили на розрахунковий рахунок, відкритий фізособою для здійснення підприємницької діяльності, включаються у валовий прибуток фізособи-підприємця - платника єдиного податку.