Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокати, будьте максимально активні!

31 серпня 2012, 18:05
1616
11
Реклама

31 серпня в Прес-центрі ИА ЛІГАБізнесІнформ відбулася прес-конференція представників найбільших українських громадських організацій адвокатів з метою обговорення проблем реалізації новоприйнятого Закону "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". Спікерами заходу виступили: Лідія Изовитова (президент Союзу адвокатів України), Ольга Дмитриева (президент Асоціації адвокатів України), Валентин Загария (президент Асоціації юристів України) і Інна Рафальская (голова Ради адвокатів України).

Відмітимо, що в ході прес-конференції акцентувалася увага на складні питання реалізації в життя Закону про адвокатуру.

Л. Изовитова нагадала, що 17 днів тому Закон набув чинності і встановив дуже короткі терміни для того, щоб провести засновницькі конференції адвокатів в регіонах і засновницький з'їзд адвокатів України. Нагадаємо, що останній вже призначений на 17 листопада цього року. Саме у цю дату уперше в історії України має бути створена Національна асоціація адвокатів України, членами якої стануть усі адвокати країни.

Лідія Изовитова

"За цей короткий час ми повинні не просто реалізувати Закон про адвокатуру, а напрацювати проекти певних документів, які будуть покладені в основу тих рішень, які прийматимуться на з'їзді і на засновницьких конференціях адвокатів. Це не просто зробити, оскільки треба сконцентрувати усі ідеї, думки і пропозиції. У цьому питанні ми маємо бути єдині!», - заявила Л. Изовитова.

За її словами, саме тому глави основних громадських організацій адвокатів закликають сьогодні усіх адвокатів до того, щоб вони взяли активну участь в створенні органів адвокатського самоврядування.

"Якщо ми говоримо про самоврядування, то кожен у якого є якісь думки і пропозиції може надати їх. Ми плануємо створення єдиних робочих груп від представників наших громадських організацій, які зараз займатимуться розробкою майбутніх документів і акумулювати усі ідеї. Сподіваємося, що таким чином ми досягнемо нашої мети і побудуємо нову міцну адвокатуру України. Саме сьогодні ми закликаємо адвокатів з усієї України до співпраці"! - заявила Л. Изовитова.

У свою чергу В. Загария відмітив, що головна ідея прес-конференції - об'єднати зусилля усіх громадських організацій України, щоб ті конференції і засновницькі з'їзди, які проходитимуть, були підготовлені і пройшли деяку дискусію.

"Ми розуміємо, що терміни короткі і було б авантюрою виносити на такі з'їзди документи відразу "з-під столу" на голосування. Для того, щоб попередити всякі маніпуляції і в такий короткий термін ці документи були підготовлені, як президент АЮУ підтверджую, що АЮУ із задоволенням приєднається до цієї ініціативи про створення робочого гурту для підготовки документів для реалізації Закону про адвокатуру. Саме тих документів, які повинен прийняти з'їзд. Ті документи, які виноситимуть на голосування, вже будуть готові, пропрацювали представниками усіх асоціацій, громадських організацій"- заявив В. Загария.

Валентин Загария

Він упевнений, що з'їзд адвокатів прикмет документи, які відображатимуть певний стан і узгодженість думок. Тому АЮУ вітає цю ініціативу.

"Це одно з перших таких сотрудничеств між організаціями. Я сподіваюся, що наші асоціації об'єднуються, щоб дати нове дихання Закону про адвокатуру"- додав В. Загария.

При цьому И. Рафальская упевнена, що адвокати повинні побудувати сильну організацію, яка розумітиме, що таке корпоративний дух і яким чином повинні об'єднаються адвокати з метою реалізації своєї професії.

"Актуальним залишається питання, щоб в адвокатському середовищі було сформовано єдину думку відносно: правил адвокатської етики, які повинні прийматися з'їздом, статуту Національної асоціації адвокатів, компетенції органів самоврядування, які діятимуть в регіонах", - відмітила И. Рафальская.

У свою чергу О. Дмитриева заявила, що ААУ дуже позитивно оцінює новий Закон.

Інна Рафальская

"Його дійсно нам бракувало. На жаль, адвокатура була досить розрізненою, безпорадною в деяких моментах… Ми покладаємо дуже великі надії на новий Закон. Він буде величезною допомогою адвокатам, як в щоденній діяльності, так і для захисту інтересів адвокатів в цілому. Безумовно, ми з радістю відгукнулися на пропозицію об'єднати зусилля для того, щоб працювати над тими документами, про які говорили"- відмітила президент ААУ.

За її словами формування адвокатського самоврядування - ця унікальна подія для української адвокатури. "У нас ніколи нічого подібного не створювалося, і таких органів в українській адвокатурі ніколи не було. Тому нам доведеться створювати їх з нуля і від того, наскільки якісно будуть зроблені перші кроки, від цього в дуже великій мірі залежатиме те, як ці органи самоврядування працюватимуть далі"- упевнена О. Дмитриева.

Вона завірила учасників прес-конференції, що ААУ, безумовно, візьме участь в діяльності вже згаданої робочої групи і буде агітувати усіх членів ААУ теж брати активну участь в обговоренні.

Ольга Дмитриева

"Природно, що при ухваленні будь-якого нового закону, регулюючого стосунки, які не були до цього врегульовані, - виникає маса питань. У Україні близько 40 тис. адвокатів, які працюють в різних регіонах, 27 кваліфікаційно-дисциплінарних комісій і, природно, ми розуміємо, що цей процес проведення конференцій в регіонах, проведення з'їзду адвокатів - досить велика і складна організаційна робота"- додала О. Дмитриева.

Вона також звернулася з проханням до усіх адвокатів України бути максимально активними:

- в роботі в регіонах при проведенні регіональних конференцій;

- в обговоренні документів, які приймаються на регіональному рівні,

- цікавитися тим, хто висуває адвокатів на всеукраїнський з'їзд, і які кандидатури висуваються в регіональні органи самоврядування адвокатури.

По словах О. Дмитриевой, від цього залежатиме ситуація в регіоні і робота кожного адвоката.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини