Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перевіряти кандидатів в держслужбовці для запобігання корупції?

29 серпня 2012, 16:37
955
2
Автор:
Реклама

Мінюст роз'ясненням від 28.08.2012 р. уточнив коли застосовуватимуться заходи відносно запобігання корупції в органах державної влади шляхом проведення спеціальної перевірки.

Міністерство нагадало, що з 1 січня 2012 р. набула чинності ст. 11 Закону України "Про принципи запобігання і протидії корупції", яка ввела нову превентивну міру по запобіганню корупції - спеціальну перевірку відомостей відносно осіб, які претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У свою чергу на виконання вказаної норми Президент видав Указ від 25 січня 2012 р. № 33/2012. Останнім затверджений Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей відносно осіб, які претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Мінюст відмічає, що сьогодні спеціальній перевірці підлягають усі особи, які претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Виняток становлять кандидати на пост Президента України, кандидати в народні депутати України, кандидати в депутати Верховної Ради АРК, місцевих рад і на посади сільських, селищних, міських голів, для яких така перевірка визначена виборчим законодавством.

Мінюст відмічає, що спеціальній перевірці підлягають: відомості відносно притягнення особи до карної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушеннядостовірність відомостей, відмічених в декларації про майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, стан здоров'я кандидата, освіта, наявність у кандидата наукової міри, вченого звання.

Нововведенням є те, що тепер здійснюється перевірка на наявність кандидата на посаду в Єдиному держреєстрі осіб, що притягають до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень.

Мінюст звертає увагу на те, що сьогодні немає необхідності направляти запити на перевірку по місцю реєстрації особи, якщо воно намагається працевлаштуватися, наприклад, в іншій області. Для проведення спецперевірки Мінюстом досить звернутися в найближче до майбутнього місця роботи кандидата головне управління юстиції Мінюсту (у Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві і Севастополі).

При цьому Мінюст вважає, що при вирішенні питання про прийняття на службу особи, у разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту представлення кандидатом на заняття посади неправдивої інформації, передусім, повинен враховуватися характер виявлених розбіжностей. При цьому незначні описки або технічні помилки в декларації не повинні розцінюватися як недостовірні відомості.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини