Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін: документування хозопераций може здійснюватися за допомогою бланків, виготовлених самостійно

27 серпня 2012, 18:00
169
1
Автор:
Реклама

Мінфін листом від 08.08.2012 р. N 31-08410-07-10/19584 роз'яснив деякі питання бухобліку.

Згідно п. 23 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основних засобів", затвердженого наказом Мінфіну від 27.04.2000 р. N 92, нарахування амортизації здійснюється впродовж терміну корисного використання (експлуатації) об'єкту, який встановлюється підприємством (у розпорядливому акті) при визнанні цього об'єкту активом (при зарахуванні на баланс), і припиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання і консервації.

При цьому Мінфін відмічає, що згідно п. 2.7 Положень про документальне забезпечення записів у бухобліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 N 88первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним держорганом. Документування господарських операцій може здійснюватися з використанням виготовлених самостійно бланківякі повинні містити обов'язкові реквізити або реквізити типових або спеціалізованих форм.

У листі відзначається, що оскільки форми первинних документів по обліку основних засобів, затверджених в установленому порядку, не містять реквізитів для відображення термінів корисного використання (експлуатації) основних засобів, то вони мають бути встановлені в розпорядливому акті (наказі, розпорядженні), прийнятому підприємством відповідно до встановленого порядку.

У свою чергу Мінфін відмічає, що сума нарахованого працівникам винагороди, допомоги, премії і так далі, обчислена відповідно до законодавства, засновницькими і розпорядливими документами з прибутку попереднього звітного кварталу (роки) відповідно до фінансового плану, відбивається у бухгалтерському обліку по дебету субрахунку 443 "Прибуток, використаний в звітному періоді" і кредиту рахунку 66 "Розрахунків по виплатах працівникам".

При цьому розпорядливим документом підприємства має бути визначене застосування порядку виплат, здійснюваних за рахунок прибутку (у тому числі визначений їх вичерпний склад).

Усі інші виплати працівникам, які не визначені засновницькими і розпорядливими документами підприємства як, виплачувані за рахунок прибутку, враховуються відповідно до Положення (стандартом) бухгалтерського обліку 26 "Виплат працівникам" і включаються до складу витрат підприємства.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини