Автор проекту вказує на неприпустимість того, що виборці фактично ніяк не можуть регулювати діяльність нардепа у разі ігнорування ним передвиборних обіцянок, не виконання своїх безпосередніх обов'язків таких, як робота з громадянами, законопроектная робота, участь в засіданнях парламенту і відповідних груп / комітетів, сказано в пояснювальній записці. С. Мищенко вказує також на те, що процедура відгуку передбачена Законом "Про статус депутатів місцевих рад"а отже - логічно було б розповсюдити це на всеукраїнський масштаб.
Нагадаємо, згідно із Законом підставами для відгуку депутата місцевої ради є порушення ним положень Конституції і законів, встановлене судом; невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми і так далі
Проектом № 11084 встановлюються наступні підстави для відгуку виборцями народного депутата :
- порушення депутатом положень Конституції і законів України, що встановлено судом;
- пропуск нардепом впродовж року більше половини пленарних засідань ВР і / або її органів, до складу яких він обраний;
- систематичне невиконання доручень ВР, відповідного комітету, депутатської фракції (групи), тимчасової спеціальної або тимчасової слідчої комісії ВР, до складу яких він обраний;
- невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми або передвиборної програми партії, за списком якої він обраний;
- використання депутатського мандату в особистих або корисливих цілях;
- голосування на засіданні ВР народним депутатом чужими картками.
Питання про відгук народного депутата може бути збуджене на зборах виборців округу, від якого він обраний, за умови, що в нім бере участь не менше 300 виборців. Що ж до нардепа від загальнодержавного виборчого округу, то питання про відгук може бути збуджене на зборах виборців у більшості областей України, за умови участі в кожному з них не менше 300 виборців.
На зборах обирається ініціативна група, яка реєструється ЦВК. Потім пропозиція про відгук народного депутата має бути підтримана не менше чим 10 тис. виборців відповідного округу, або не менше чим 100 тис. виборців в загальнодержавному виборчому окрузі. Після збору підписів і ряду перевірок ЦВК може прийняти рішення про призначення голосування про відгук депутата. Маленький нюанс - таке рішення можна оскаржити у Верховному Суді, рішення якого з цього питання буде остаточним.
Народний депутат при вирішенні питань, пов'язаних з його відгуком, може мати не більше 5 довірених осіб, які допомагають йому, роз'яснюють його позицію, ведуть агітацію з питання про відгук, представляють інтереси депутата в стосунках з держорганами і об'єднаннями громадян, місцевими радами, комісіями з проведення голосування і виборцями.
Після вступу протоколу голосування у разі, якщо за відгук депутата проголосували більшість виборців і відсутні підстави для розгляду питання про визнання результатів голосування недійсними, ЦВК на 15-й день з дня голосування визнає народного депутата відкликаним виборцями, зв'язки з чим його повноваження припиняються.
Голосування про відгук народного депутата України може бути проведено не частіше за один раз в рік.