Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стало відомо, як оформляти адмінпорушення, пов'язані із захистом прав споживачів

14 серпня 2012, 16:53
233
0
Автор:
Реклама

Мінекономрозвитку і торгівлі наказом від 22.05.2012 р. № 601 "Про затвердження Інструкції по оформленню матеріалів про адміністративні правопорушення" встановило порядок оформлення матеріалів і розгляду справ про адміністративні правопорушення посадовцями Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів і її територіальних органів. Йдеться про адмінпорушення, пов'язані з порушенням законодавства про захист прав споживачів, попередження і зменшення вживання тютюнових виробів (наприклад, в закладах громадського харчування), а також їх шкідливий вплив на здоров'ї населення, державному ринковому нагляді, в межах відповідальності держоргану.

При здійсненні обличчям адмінпорушення, уповноважений посадовець органу з питань захисту прав споживачів, відповідно до ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс) складає протокол про адмінпорушення, якщо ці порушення по своєму характеру не тягнуть за собою карної відповідальності.

Якщо правопорушення здійснене декількома особами, протокол про адмінпорушення складається на кожну людину окремо.

Уповноважені посадовці складають протоколи про адмінпорушення у випадках:

- порушення законодавства про захист прав громадян-споживачів;

- порушення законодавства про ринковий нагляд і загальну безпеку продукції (ст. 188(37) Кодексу).

Відмітимо наступні важливі положення интрукции дотично оформлення матеріалів про адмінпорушення .

Протокол про адмінпорушення складається українською мовою. Не допускається закреслення або виправлення відомостей, які заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол вже підписала особа, відносно якої він складений. Складені протоколи про адмінпорушення протягом доби реєструються в журналі обліку справ про адмінпорушення.

У протоколі про адмінпорушення при його складанні обов'язково вказується частина відповідної статті Кодексу, згідно якої настає адмінвідповідальність.

При викладі обставин правопорушення в протоколі вказуються: місце і час досконалого правопорушення, його суть, які саме протиправні дії або бездіяльність зробила особа, відносно якої складається протокол про адмінпорушення, і які положення законодавства порушені.

Якщо є свідки правопорушення і потерпілі, до протоколу вносяться їх прізвища, імена і по батькові, а також адреси місць проживання.

У протоколі відзначаються дата, час, найменування органу з питань захисту прав споживачів і його місцезнаходження, адреса, якою розглядатиметься справа про адмінпорушення.

Не забуватимемо, що уповноважений посадовець зобов'язаний ознайомити особу, відносно якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з його правами і обов'язками, передбаченими ст. 268 Кодексу, і змістом ст. 63 Конституції України.

Звернемо увагу на те, що адміністративна справа повинна розглядатися у присутності особи, що залучається до адмінвідповідальності. Розгляд справи у відсутність правопорушника можливий тільки у випадках, коли є підтвердження про належне сповіщення особи, що залучається до адмінвідповідальності, про місце і час розгляду справи і якщо від нього не поступило клопотання про відкладення розгляду справи.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини