З метою громадського обговорення на сайті Мінохоронздоров'я був опублікований проект Закону "Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів". Розроблений цей документ для забезпечення належного рівня захисту сздоровья і інтересів споживачів, а також з метою гармонізації законодавства України з нормами ЄС.
Інформація про харчові продукти доводиться до кінцевого споживача у вигляді маркіровки, інших довідкових матеріалів або будь-яких інших засобів, включаючи сучасні технологічні засоби і / або усні повідомлення.
За винятком мінеральних вод і харчових продуктівпризначених для спеціального дієтичного споживання, інформація про харчові продукти не повинна приписувати (чи вказувати) продукту властивості, запобігаючі або виліковуючі хвороби.
Інформація про харчові продукти не повинна вводити в оманузокрема:
- відносно характеристик продукту (його властивостей, складу, кількості, тимчасових характеристик придатності (зберігання), місця походження і так далі);
- необгрунтованою вказівкою інформації про властивості продукту, яких у нього немає;
- спробою переконати, що продукт має спеціальні характеристики, якщо насправді усі подібні харчові продукти мають такі характеристики, особливо шляхом наголосу на присутність або відсутність деяких інгредієнтів і / або поживних речовин.
Кінцевому споживачеві в обов'язковому порядку повинна надаватися інформація стосовно назви харчового продукту, переліку інгредієнтів, маси нетто, дати мінімального терміну зберігання, спеціальних умов зберігання і / або умов використання, поживної цінності, назви і місцезнаходження оператора ринку, що відповідає за виконання законодавства відносно такої інформації. Крім того, має бути присутньою інформація про будь-який інгредієнт, що викликає алергічні реакції або непереносимість організму. Для напоїв, що містять більше 1,2% спирту, треба вказувати фактичний зміст спирту за об'ємом.
Обов'язкова інформація повинна розташовуватися на видному місці, бути розбірливою і добре видимою, а в необхідних випадках - повинна не змиватися. Таку інформацію не можна прикривати, переклеювати, ушкоджувати будь-якими іншими письмовими або ілюстрованими зображеннями, які заважають її розібрати.
Інформація про харчові продукти подається українською мовоюа у разі рішення оператора ринку можливе використання і інших мов.
Окрім як в обов'язковому порядку, інформація про харчові продукти може надаватися і на добровільній основі (приміром, інформація пов'язана з придатністю харчового продукту для вегетаріанців або веганов). Але слід враховувати, що вона не повинна вводити в оману, бути двозначною для споживача або дезорієнтуючою. У разі потреби така додаткова інформація має бути обгрунтована відповідними науковими даними.