Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст роз'яснив деякі аспекти застосування "антикорупційного закону"

1 серпня 2012, 12:21
148
0
Автор:
Реклама

Мінюст в роз'ясненні від 10 липня 2012 року розповів про проблеми, що виникають при застосуванні норм Закону "Про принципи попередження і протидії корупції". Зокрема, багато труднощів виникає в процесі проведення спеціальної перевірки відносно осіб, які претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. З метою рішення деяких з них, міністерство зробило наступні висновки.

При визначенні неправдивості поданій інформації необхідно виходити зі свідомого приховування або перекручення тієї або іншої інформації. Тому у разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту представлення кандидатом на заняття посади у вказаній декларації неправдивої інформації, в першу чергу повинен враховуватися характер виявлених розбіжностей. Незначні описки або технічні помилки в декларації не варто розцінювати як недостовірні відомості. В той же час, наявність істотних розбіжностей між поданими кандидатом відомостями в декларації і фактичними його прибутками або ж наявність даних, які б підтверджували їх умисне приховування, є підставами для відмови в прийнятті кандидата на посаду.

У разі виявлення за результатами спеціальної перевірки в деклараціях розбіжностей між відомостями про прибутки, вказаними кандидатом, і відомостями, наявними в органах податкової, кандидат має право звернутися до відповідного органу ДПС з поясненням причин виникнення такої розбіжності і з додатком копій наявних у кандидата документів, які підтверджують відомості, вказані їм в декларації.

Виключення із заборони на спільну роботу близьких осіб у умовах безпосереднього підпорядкування торкається тільки працівників у сфері освіти, науки, охорони здоров'я, культури і спорту (учителів, лікарів), а не представників органів управління органів держвлади або місцевого самоврядування, на яких покладені управлінські повноваження в цих сферах.

Для вирішення питання відносно визначення поняття "Посадовець" необхідно виходити з правозастосовної практики (зокрема, постанови Пленуму ВСУ від 26.04.2002 № 5), згідно якої головним критерієм віднесення особи до кола посадових осіб є наявність у неї організаційно-розпорядливих або адміністративно-господарських функцій.

Организационно-распорядительными обов'язками являються обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах або організаціях незалежно від форм власності. Під адміністративно-господарськими обов'язками розуміють обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним або приватним майном (установка порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями і тому подібне).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини