Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Керівникам-іноземцям хочуть спростити доступ до державної таємниці

19 липня 2012, 11:41
151
0
Реклама

6 липня 2010 року ВР внесла зміни у Закон про державну таємницюзгідно з якими дозвіл на здійснення діяльності, пов'язаної з державною таємницею, не надається, якщо відсутні умови для здійснення такої діяльності, а також якщо керівник підприємства, установи, організації не є громадянином України або не має допуску до державної таємниці.

Вказана норма є порушенням принципу рівності конституційних прав і свобод іноземних громадян в Україні з правами, наданими громадянам України, вважає ініціатор законопроекту № 10737нардеп-регіонал Юрій Воропаев. На його думку, такі норми також негативно впливають на економічний розвиток і інвестиційний клімат країни : наприклад, значна кількість підприємств в Україні має іноземні інвестиції, і хоче бачити керівником іноземного громадянина. Але, якщо таке підприємство має намір працювати з держструктурою або з підприємством іншої форми власності, яке має доступ до держтаємниці, "працює" застереження ч.6 ст.20 Закону "Про державну таємницю", і банки не мають можливості кредитувати підприємство і тому подібне

Враховуючи вищезгадане, законопроект передбачає виключення з ч.6 ст.20 Закону про держтаємницю норми відносно ненадання дозволу на здійснення діяльності, пов'язаної з державною таємницею, у разі, якщо керівник підприємства, установи, організації не є громадянином України або не має допуску до державної таємниці.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини