Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Огляд свіжих податкових консультацій від ДПС

19 липня 2012, 11:29
244
0
Автор:
Реклама

Цілий ряд липневих наказів Державної податковий служби (далі - ДПС) затверджують узагальнювальну практику застосування норм податкового законодавства в наступних питаннях:

1. Визначення курсових різниць від перерахунку операцій в іноземній валюті, заборгованості і іноземної валюти (наказ від 05.07.2012 р. № 574);

ДПС України затвердила узагальнювальну податкову консультацію відносно порядку визначення курсової різниці від перерахунку операцій в іноземній валюті, заборгованості і іноземної валюти. З положень документу виходить, що оподаткування від операцій за розрахунками в іноземній валюті передбачено статтею 153 розділи III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу України. Виходячи з цього, балансова вартість іноземної валюти - вартість іноземної валюти, визначена по офіційному курсу національної валюти до іноземної валюти на дату звітного балансу або на дату здійснення операції залежно від того, яка дата настала пізніше.

2. Обов'язкова реєстрації платників ПДВ (наказ від 06.07.2012 р. № 588);

У цьому наказі роз'яснені умови, при яких особа є платником ПДВ, відображені вимоги до обов'язкової реєстрації в якості платника ПДВ і штрафні санкції за несвоєчасну подачу звітів.

3. Визначення витрат по діяльності, не передбаченій статутом підприємства (наказ від 05.07.2012 р. № 577);

Згідно п. 4 ст. 57 Господарського кодексу України статутом вважається нормативний акт, що визначає правове положення, завдання, структуру, функції, статутний капітал, назву юридичної особи і його місцезнаходження, найменування посади керівника, який її очолює, а також інші необхідні умови діяльності. Витрати від операцій, проведених підприємством від діяльності не передбаченої статутом, визнаються витратами за правилами, встановленими розділом III Податкового кодексу України (Податок на прибуток підприємства) за умови їх документального підтвердженняа також у зв'язку з господарською діяльністю і визнанням прибутків від такої діяльності в податковому обліку.

4. Порядок оподаткування на прибуток операцій з цінними паперами на вторинному ринку (наказ від 05.07.2012 р. № 579);

Оподаткування від операцій по торгівлі з цінними паперами здійснюється відповідно до норм пункту 8 статей 153 Податкові кодекси. Засоби, витрачені на придбання цінних паперів на вторинному ринку, визначаються в окремому обліку фінансових результатів. Витрати на придбання цінних паперів у розрізі їх окремих видів відображаються в таблиці 1 "Розрахунок фінансових результатів від операцій по торгівлі з цінними паперами і іншими, чим цінні папери, корпоративними правами" Додатка ЦБ Декларації № 1213.

5. Порядок списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари (наказ від 05.07.2012 р. № 576);

З метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства України ДПС внесла уточнення в порядок списання кредиторської заборгованості за неоплачені товари. Йдеться про те, що згідно пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, яка не була стягнута по закінченню терміну позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою і згідно з вимогами пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу включається до складу інших прибутків. У свою чергу, дохід від реалізації товару визначається датою переходу до покупця права власності на такий товар, який визначений у розмірі договірної (контрактною) вартості, але не менше чим сума компенсації, отримана у будь-якій формі, у тому числі при зменшенні зобов'язань, з урахуванням особливостей для окремих категорій платників податків або прибутків від окремих операцій, встановлених положеннями розділу III Податкового кодексу (п. 135.4 ст. 135 і п. 137.1 ст. 137 Кодексу).

6. Облік товарно-матеріальних цінностей і цінних паперів, внесених до статутного фонду платника податку (наказ від 05.07.2012 р. № 573);

ДПС затвердила узагальнювальну податкову консультацію по обліку товарно-матеріальних цінностей і цінних паперів, внесених до статутного фонду платника податків, згідно з яким, дохід від реалізації товару визначається датою переходу до покупця права власності на товарціна якого визначена у розмірі договірної (контрактною) вартості (але не менше суми компенсації, отриманої у будь-якій формі, у тому числі при зменшенні зобов'язань, з урахуванням особливостей для окремих категорій платників податків або прибутків від окремих операцій, встановлених положеннями розділу III Податкового кодексу (пункт 4 статті 135 і пункт 1 статті 137 Кодексу).

7. Застосування штрафних санкцій за порушення норм НКУ (наказ від 06.07.2012 р. № 592);

Пунктом 3 ст. 113 Податкового кодексу встановлено, що штрафні санкції за порушення норм закону з питань оподаткування або іншого законодавства, застосовуються в порядку і в розмірах, встановленими справжнім Податковим кодексом і іншими законами України. Застосування за порушення норм закону з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на органи державної податкової служби, штрафних санкцій, які не передбачені Податковим кодексом і іншими законами України, не дозволяється.

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм таких законів застосовуються в порядку і розмірахвстановлених Податковим кодексом і іншими законами України, діючими на момент застосування санкцій.

8. Використання банківських виписок як первинних документів (наказ від 05.07.2012 р. № 583);

Порядок надання банком послуг з розрахунково-касового обслуговування відповідно до законодавства України має бути прописаний при укладенні договору, який регулює здійснення розрахунково-касового обслуговування.

Виписки з особових рахунків клієнтів є підтвердженням виконаних за день операцій і призначені для видачі або відсилання клієнтові. Порядок, періодичність видання і форма надання виписок (у паперовій або електронній формі) з особових рахунків клієнтів визначаються договором банківського рахунку, що укладається між банком і клієнтом при відкритті рахунку.

9. Облік негативного значення об'єкту оподаткування по податку на прибуток (наказ від 05.07.2012 р. № 575);

ДПС України затвердила порядок обліку негативного значення об'єкту оподаткування на прибуток в наступних податкових періодах, згідно статті 150 розділу III Податкового кодексу. Таким чином, якщо за результатами розрахунку об'єкту оподаткування платник податків за підсумками податкового року набуває негативного значення, то сума такого негативного значення підлягає включенню у витрати першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкту оподаткування за результатами півріччя (трьох кварталів і року) здійснюється з урахуванням вказаного негативного значення попереднього року. Негативне значення збільшуватиметься до тих пір, поки не буде повністю погашено.

10. Порядок визначення доходу і витрат по операціях по безоплатній передачі товарів (робіт, послуг) (наказ від 05.07.2012 р. № 581);

Згідно з наказом, безоплатно наданими товарами, роботами, послугами є товари, які надаються згідно з угодою дарування або іншими договорами, по яких не передбачається грошова або інша виплата за товари або їх повернення; роботи (послуги), що виконуються (що робляться) без висунення вимоги об компенсації їх вартості, товари, передані юридичній або фізичній особі на відповідальне зберігання і використані ім. (п. 1 ст. 14 НКУ).

Артем Чеботаревпортал ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини