Метою ухвалення законопроекту № 10718 являється удосконалення окремих положень базового антикорупційного закону і внесення змін в ч.1 ст. 93 Регламенти ВР.
Зокрема, в Закон "Про основи запобігання і протидії корупції" пропонується внести зміни в ст.1 (визначення поняття терміну "члени сім'ї"), ст. 4 (про уточнення переліку суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення), ст. 5 (відносно переліку спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції), ст. 14 (відносно повідомлення про наявність конфлікту інтересів), і так далі
Зміни Регламенту ВР передбачають обов'язковість напряму кожного зареєстрованого в апараті ВР законопроекту в комітет, до предмета ведення якого відносяться питання протидії корупціїдля підготовки експертного укладення про його відповідність вимогам антикорупційного законодавства.
Проект про внесення змін до Закону "Про боротьбу з тероризмом" (№ 10719) спрямований на вдосконалення окремих положень базового антикорупційного закону, принципи розробки якого грунтувалися на положеннях резолюцій Ради Безпеки ООН відносно терористичних нападів 11 вересня 2001 року в США.
На засіданні комітету відзначалося, що проведений в 2012 році аналіз практики застосування Закону "Про боротьбу з тероризмом" показав недоцільність законодавчого визначення вичерпного переліку суб'єктів, які у разі потреби можуть притягуватися до участі в здійсненні заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності.
Пропонується доповнити визначення поняття терміну "боротьба з тероризмом" положеннями про обов'язковість здійснення заходів по ліквідації наслідків терористичної діяльності і встановити, що тільки за рішенням суду можна визначити організацію як терористичну.
Згідно з міжнародними зобов'язаннями, узятими Україною при ратифікації в 2010 році Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт і конфіскацію прибутків, отриманих злочинним шляхом, і про фінансування тероризму, пропонується уточнити окремі положення базового антитерористичного закону по нейтралізації фінансових операцій, пов'язаних з терористичною діяльністю.
Комітет прийняв рішення направити законопроекти в Кабінет Міністрів з метою отримання позиції уряду відносно доцільності їх прийняття.
За інформацією прес-служби ВР.
Детальніше про законопроект № 10719 читайте в матеріалі ЮРЛИГИ - "До боротьби з тероризмом пропонують притягати усіх підряд".