Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рівень довіри інвесторів до ринку України стабільно низький

10 липня 2012, 12:12
193
0
Автор:
Реклама

На думку респондентів опитування - 115 топ-менеджерів членських компаній Асоціації - головними причинами стабільно низького рівня інвестиційної привабливості країни являється посилення тиску на бізнес з боку владних структур, фаворитизм, складне адміністрування податків і корупція.

Серед нечисленних позитивних відгуків були зафіксовані: будівництво інфраструктурних об'єктів, пов'язане з чемпіонатом Євро-2012, підвищення репутації країни на світовій арені після успішного проведення чемпіонату, певне поліпшення митних процедур в контексті прийняття нового Митного кодексу. Але говорити про радикальні зміни на кращий ще рано.

Діаграма демонструє динаміку Індексу інвестиційної привабливості, починаючи з третього кварталу 2008 року і до сьогодні.

Відповідаючи на питання про негативних змінахякі сталися впродовж останніх трьох місяців в інвестиційному полі України, 17% опитаних назвали тиск на бізнес з боку влади; 13% поскаржилися на фіскальну політику і оподаткуванняпричому особливо проблемними залишаються питання відшкодування ПДВ і перенесення збитків минулих періодів. 16% відмітили непередбачуваність регуляторної політики, загальну нестабільність, конфлікт з опозицією і незрозумілий вектор зовнішньої політики України.

Коментуючи позитивні зміни у інвестиційному кліматі за останні 3 місяці, 73% опитаних відмічають відсутність таких зрушень. 10% інвесторів відмітили позитивною зміною проведення Євро-2012, а саме будівництво інфраструктурних об'єктів, інформування міжнародного співтовариства про Україну, успішне прийняття туристів. 7% вважають позитивними змінами, що триває спрощення певних митних процедур. 6% відмічають позитивні зміни в певних областях: нафтогазовидобувній сфері (3%) і ИТ бізнесі (3%). 3% інвесторів, як і раніше вважають позитивним утримання стабільного курсу національної валюти. На подальше спрощення податкових процедур вказують 2% експертів ринку.

Декількох нових питань у рамках опитування торкалися впливи законодавчої реформи, а саме нових Митного і Карно-процесуального кодексу, змін до Податкового кодексу і поправок до Закону про дозволи, на умови ведення бізнесу. Переважно негативні оцінки впливу інвестори дали змінам до Податкового кодексу (19% позитивних оцінок проти 49% негативних) і новому Карно-процесуальному кодексу (15% позитивних оцінок проти 29% негативних).

Навпаки Митний кодекс і поправки до Закону про дозволи отримали переважно позитивні оцінки (36% позитивних проти 23% негативних і 33% позитивних проти 17% негативних відповідно).

Довідка:

Оцінка Індексу інвестиційної привабливості України проводиться Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки дослідницької компанії InMind. Індекс розраховується на основі регулярного моніторингу оцінок інвестиційного клімату України першими особами компаній-членів ЕБА.

За інформацією прес-служби ЕБА.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини