Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна може позбутися преференцій в торгівлі з США із-за неадекватного захисту інтелектуальної власності

5 липня 2012, 09:10
162
1
Реклама

Якщо в результаті початого розслідування Україна буде виключена із Загальної системи преференцій, то українські експортери втратять десятки мільйонів доларів (як це було в 2002 році, коли збиток досяг 75 000 000 дол. США). Причина - неадекватний захист інтелектуальної власності на території України.

Neil Turkewitzвіце-президент з міжнародних питань Американської Асоціації звукозаписної індустрії (RIAA) прокоментував цю подію: "Сьогодні Офіс Торгового представника США оголосив про те, що бере до розгляду від американських індустрій, пов'язаних з авторським правом, петицій у зв'язку з незабезпеченням Україною і Індонезією адекватного і ефективного захисту прав інтелектуальної власності. Якщо порушення не будуть вирішені належним чином, то Україна і Індонезія можуть втратити пільгові переваги у сфері торгівлі у рамках Загальної системи преференцій (ССП) ". Занепокоєння у пана Turkewitza викликає несправедливе позбавлення акредитації легітимній організації колективного управління для звукозаписних компаній (Української ліги музичних прав, або УЛМП).

Крім того, в червні цього року Посол США в Україні Джон Френсіс Теффт і посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра звернулися до уряду України з офіційними листами про ситуацію навколо Української Ліги Музичних Прав. Від імені Уряду США і ЄС вони виразили стурбованість рішенням Державної служби інтелектуальної власності України про позбавлення УЛМП права збирати роялті за публічне виконання фонограм в Україні.

Нагадаємо, що уряд США знизив рейтинг України в Спеціальному Списку 301 про захист прав інтелектуальної власності (минулого разу в 2002 р. через це в Україні була застосована економічні санкції), а для ЄС питання інтелектуальної власності є одним з найбільш важливих у рамках створення зони вільної торгівлі.

Довідка:

У травні 2012 р. Державна служба інтелектуальної власності позбавила Українську Лігу Музичних Прав статусу уповноваженої організації колективного управління, що надавало їй право на збір винагороди (роялті) з публічних місць (бари, ресторани, торгові і розважальні центри, магазини, стадіони і так далі) за використання музики в комерційній діяльності. Причиною такого рішення стала схема розподілу таких засобів серед правовласників (виконавців і виробників фонограм). Ліга, як і аналогічні світові організації, розподіляє роялті згідно плей-листов рейтингових радіостанцій України. Згідно з міжнародним досвідом у сфері колективного управління правами, такий метод розподілу є логічним і економічно доцільним. Але український уряд наполягає на тому, що кожен підприємець щомісячно повинен був надавати Лізі звіти про те, які фонограми він використовує в закладі, що, не застосовується ніде у світі. Світову і українську музичну індустрію стурбував цей факт, адже Українська Ліга Музичних Прав має довіру більшості правовласників (виконавців і виробників фонограм) не лише України, але і всього світу, які не мали ніяких претензій до діяльності організації впродовж 9 років. Ліга також має підтримку з боку Міжнародної федерації фонографічної індустрії і таких відомих світових компаній як UniversalMusic, SonyMusic, WarnerMusic, EMI Music і інших.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини