Згідно Законумолоко сире і молочні продукти віднесені до видів з/х продукції, які є об'єктами державного цінового регулювання. Встановлюється, що підприємства оптової і роздрібної торгівлі, переробні підприємства і заготівельні організації, ФОП, які здійснюють заготівельну діяльність, проводять розрахунки з постачальниками об'єктів державного цінового регулювання в строк не більше 7 банківських днів з дня отримання продукції.
В. Янукович не захотів підписати Закон з ряду причин. Зокрема, глава держави не підтримує віднесення молока сирого і молочних продуктів до об'єктів державного цінового регулювання. Реалізація цього положення зажадає додаткових витрат з Держбюджету як на закупівлю вказаної продукції, так і на її зберігання і транспортування, що у свою чергу приведе до росту як гуртових, так і роздрібних цін на молоко і молочні продукти.
Скорочення терміну проведення розрахунків з постачальниками об'єктів державного цінового регулювання, на думку Президента, може стати причиною значного погіршення платіжного балансу переробних підприємств, оскільки технологічні умови виробництва окремих видів продукції (наприклад, сирів) вимагають певного часу для отримання товарності. Крім того, скорочення термінів загрожує втратами з/х товаровиробникам (населенню), приміром, відносно молочної продукції - торба складе від 0,5 до 1,5 млрд гривен.
Введення вимоги відносно укладення при здійсненні заготівельної діяльності договорів купівлі-продажу молока і молочних продуктів у письмовій формі і встановлення адмінвідповідальності за недотримання такої вимоги Президент порахував неприйнятними.
Враховуючи усі аргументи, Президент пропонує відхилити Закон.
За інформацією прес-служби Президента України.
Нагадуємо, Закон відніс молоко до об'єктів державного цінового регулювання був прийнятий парламентом 7 червня. Крім того, ЕБА неодноразово виступала проти положень цього Закону і зверталася до Президента з проханням накласти вето на документ.